Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Nowy pomocnik w ekipie Pasów

  • Kuba Niziński
  • date_range Piątek, 2021.06.11 19:58 ( Edytowany Piątek, 2021.06.11 20:01 )
Mathias Hebo Rasmussen został nowym piłkarzem Cracovii – poinformował krakowski klub. Duński pomocnik do 14. zespołu minionego sezonu ekstraklasy przeszedł z Lyngby BK. Jego kontrakt ma obowiązywać przez trzy lata.

fot. cracovia.pl

25-letni Rasmussen w zakończonym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach i strzelił siedem bramek, ale jego drużyna nie zdołała się utrzymać w duńskiej ekstraklasie.

Nowy pomocnik "Pasów" jest wychowankiem FC Nordsjaelland. W swojej karierze – oprócz Lyngby BK - był też związany m.in. z Vejle i Silkeborgiem. Ma też w swoim dorobku trzy występy w duńskiej reprezentacji U20.

Rasmussen to już piąty zawodnik pozyskany przez Cracovię z myślą o nowym sezonie. Wcześniej zakontraktowano czeskiego obrońcę Jakuba Juhasa ze Slovana Liberec i słowackiego napastnika Filipa Balaja z FC ViOn Zlate Moravce oraz dwóch pomocników z klubów 1-ligowych – Kamila Ogorzałego z Sandecji Nowy Sącz i Karola Kanpa z Puszczy Niepołomice.

Cracovia, w która w minionym sezonie ekstraklasy zajęła czternaste miejsce, przygotowania do nowych rozgrywek rozpocznie 14 czerwca.
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Kuba Niziński

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię