Polscy siatkarze zajęli drugie miejsce w Lidze Narodów i są jednym z głównych kandydatów do medali igrzysk olimpijskich w Tokio. Ale tego lata nie tylko nasza dorosła reprezentacja ma przed sobą światową imprezę. O medale mistrzostw świata zagra też polska drużyna do lat 19, która obecnie przygotowuje się na dziesięciodniowym zgrupowaniu w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem.

Prowadzona przez wielokrotnego reprezentanta Polski, mistrza Europy i wicemistrza świata Michała Bąkiewicza drużyna w poprzednim sezonie wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy. W mistrzostwach świata, które odbędą się w dniach 24 sierpnia – 2 września w Iranie, w grupie polska młodzież zmierzy się m.in. z gospodarzami oraz Nigerią i Gwatemalą. Są to zespoły, z którymi do tej pory „biało-czerwoni” nie miel możliwości grania.

Zgrupowanie w Zakopanem poświęcone jest pracy indywidualnej w podgrupach. Zawodnicy ćwiczą też na siłowni, a do tego korzystają z możliwości wychodzenia w góry. „Tu tworzymy solidny fundament, a później będziemy przechodzili bardziej już do gry szóstkowej i ćwiczenia elementów w boju” – wyjaśnia Michał Bąkiewicz.

Reprezentanci Polski do lat 19 w Zakopanem będą trenować do niedzieli. Po kilku dniach odpoczynku pojadą na zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Giżycku, gdzie zmierzą się w trzech meczach kontrolnych z drużyną Iranu. Ostatnie zgrupowanie przed wylotem na mistrzostwa ponownie odbędzie się na obiektach COS w Zakopanem, a w jego trakcie podopieczni Bąkiewicza zmierzą się dwukrotnie z Czechami.
mat.prasowe/TK/RK