Piłkarze pierwszoligowej Puszczy Niepołomice odrobili ligowe zaległości. W Polkowicach rozegrali mecz 12 kolejki sezonu 2021/2022 z miejscowym Górnikiem. Rywale zajmowali ostatnie miejsce w tabeli, ale Puszcza miała konto bogatsze tylko o dwa punkty. Nic dziwnego, że nie obserwowaliśmy w Polkowicach szturmu gości od pierwszych minut. Woleli grać ostrożnie. W pierwszych 30 minutach oddali trzy strzały na bramkę Górnika, ale żaden z nich nie był celny. Do końca pierwszej połowy ta statystyka się nie zmieniła.

W 65' przed szansą objęcia prowadzenia przez Puszczę stanął Konrad Stępień, ale strzelił obok bramki. W 81' bramkarzowi zawdzięczają gospodarze nadal bezbramkowy rezultat. Wygraną zespołowi gości zapewnił w doliczonym czasie gra Erik Cikos.

Górnik Polkowice – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0 ) Bramka: 0:1 – 90+3 – Erik Cikos

Górnik Polkowice: Furtak – Opałacz (żk)(81. Radziemski), Magdziak, Fryzowicz, Kucharczyk, Karmelita (76. Sypek), Pałaszewski, Żołądź (66. Purzycki), Szmyt, Bancewicz (66. Wacławczyk), Szuszkiewicz.

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Mroziński (84. Pięczek), Dytjatjew, Wojcinowicz, Aftyka (61. S. Górski), Stępień (żk), Serafin, Cikos, Włodarczyk (61. Kobusiński), Boguski (70. Hajda), Thiakane (żk).