Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ruszyły kontrole autobusów przewożących dzieci na wypoczynek

Razem z feriami zimowymi, które właśnie się rozpoczęły w pięciu województwach, ruszyły kontrole autobusów przewożących dzieci na wypoczynek. Inspekcja Transportu Drogowego sprawdza stan techniczny, uprawnienia i trzeźwość kierowców m.in. w Głogoczowie.

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Kierowcom, którzy pozytywnie przeszli te kontrole, gratulowali szef ITD Alvin Gajadhur oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, wręczając kierowcom krokodylka - maskotkę Inspekcji Transportu Drogowego, a dzieciom chusty odblaskowe:

Mówi Andrzej Adamczyk

Fot. PAP/Łukasz Gągulski

"Pragnąłbym bardzo wyraźnie zwrócić uwagę wszystkim organizatorom wypoczynku, szczególnie właścicielom zarządzającym firmami transportowymi, właścicielom autokarów i kierowcom, że kontrola stanu technicznego pojazdów na polskich drogach, autobusów, które wiozą dzieci na wypoczynek, jest praktycznie nieuchronna" - podkreślił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Szef resortu, podczas briefingu prasowego inaugurującego akcję "Bezpieczny autokar - ferie 2022", zaapelował też do rodziców, których dzieci już w weekend wyruszają na zimowy wypoczynek, lub wyjadą w kolejnych tygodniach. Wskazał, że to również na barkach opiekunów spoczywa odpowiedzialność za bezpieczną podróż - mogą oni reagować, zgłaszając odpowiednim służbom wszelkie nieprawidłowości.

"Jeżeli państwo uznajecie (...), że autokar, którym wasze dzieci udają się na wypoczynek, że trzeźwość kierowcy lub jego stan psychofizyczny powinny zostać sprawdzone, bardzo proszę, abyście w odpowiednim czasie poinformowali o miejscu, dacie i godzinie autokaru. Inspektorzy transportu drogowego na pewno nie pozostaną obojętni i taki autokar skontrolują" - wskazał Adamczyk.

Główny inspektor transportu drogowego Alvin Gajadhur doprecyzował, że każdy sprawdzany autobus "będzie dokładnie skontrolowany pod kątem stanu technicznego". "Sprawdzimy również kondycję kierowców - czy są trzeźwi i wypoczęci. Warto pamiętać, że muszą oni przestrzegać norm czasu pracy" - dodał.

Punkt w Głogoczowie stanowi dobrze kojarzone miejsce kontroli; podczas porannych sobotnich działań sprawdzonych zostało już kilka pojazdów. Kontrole te prowadzone będą też na głównych szlakach komunikacyjnych oraz w małopolskich kurortach.

Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3322560

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię