Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami w Małopolsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed upałami. Niemal w całym kraju termometry w ciągu dnia pokażą od 29 do 34 stopni Celsjusza - ostrzega IMGW. W niektórych regionach Polski alerty obowiązywać będą aż do wtorku.

Fot. PAP/EPA

Posłuchaj materiału Bartłomieja Bujasa

Ostrzeżeniami drugiego stopnia objęto całą zachodnią i centralną część Polski; tj. woj. małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie oraz zachodnią część woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Alerty pierwszego stopnia obowiązują z kolei we wschodnich powiatach woj. warmińsko-mazurskiego i woj. podlaskiego.

Według synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, na tych obszarach kraju w ciągu dnia temperatura miejscami osiągnie 34 stopni C. W nocy natomiast termometry wskazywać mogą nawet 21 stopni C.

Wydane w czwartek alerty obowiązywać będą do poniedziałku, a w niektórych regionach nawet do wtorku, 22 czerwca.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że należy spodziewać się groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. IMGW zaleca przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia.
Tematy:
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię