Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rewolucja w polskiej radiofonii OFF Radio Kraków już nadaje!

  • Wszystko o DAB+
  • date_range Poniedziałek, 2015.01.26 13:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:02 )
OFF Radio Kraków, pierwsza stacja cyfrowa w Małopolsce, już nadaje! Jesteśmy już po ceremonii otwarcia najbardziej offowego radia w mieście. Odbyła się ona w klubie Forum Przestrzenie, gdzie bawiły się setki osób. Nowego brzmienia w eterze można posłuchać na off.radiokrakow.pl

fot. Monika Stolarska

Rewolucja w polskiej radiofonii OFF Radio Kraków już nadaje! fot. Monika Stolarska

OFF Radio Kraków mogło powstać dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii emisji radiowej DAB+, która pozwala na rozszerzenie obecnej oferty tematycznej na radiowym rynku. Ponieważ możliwości starego FM-u już się wyczerpały, od 2013 roku w Polsce rozpoczął się proces cyfryzacji radia. Początkowo zasięg cyfrowy objął Warszawę i Katowice. W 2014 roku objął kolejne miasta, w tym także Kraków. W DAB+ od 31 grudnia 2014 roku nadaje Radio Kraków, a od 31 stycznia oficjalnie zacznie nadawać pierwszy tematyczny kanał cyfrowy w Krakowie - OFF Radio Kraków. Docelowo sygnał cyfrowy całkowicie zastąpi analogowy sposób emisji.

Zobacz: http://dab.polskieradio.pl/

Polska nie jest pierwszym krajem, który postanowił przejść na cyfrowe nadawanie sygnału radiowego. W Anglii, Niemczech, Holandii, Belgii, Norwegii czy Szwajcarii zasięg techniczny radia cyfrowego obejmuje już ponad 90% powierzchni tych krajów. Pierwszym krajem na świecie, który wyłączy nadajniki analogowe, będzie prawdopodobnie Norwegia. Przejście tylko i wyłącznie na nadawanie cyfrowe zaplanowano tam na początek 2017 roku.

To właśnie dzięki technologii DAB+ mogliśmy stworzyć zupełnie nową, unikatową ofertę muzyczną: OFF Radio Kraków. Muzyka z winyli z lat 60.odbije się nowym echem, a syntezatory zmaltretowane będą elektroniką . Dźwięki grane w OFF Radiu Kraków nie będą pasowały do żadnego z dotychczasowych schematów. Oferta OFF Radia Kraków adresowana jest do słuchaczy, którzy nie idą utartymi ścieżkami, którzy są poza głównym nurtem. Performatywna publiczność Krakowa nareszcie będzie miała swój nowy, tematyczny cyfrowy kanał. „To oryginalna propozycja, jakiej próżno do tej pory szukać w eterze” - zapowiada Marcin Pulit, Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Kraków. - Dzięki OFF Radio Kraków wypełnimy tematyczną lukę.”

Tym, co zdecydowanie wyróżniać będzie OFF Radio Kraków spośród wszystkich innych radiostacji w Małopolsce, będzie także słowo. Dziennikarze OFFa rekomendować będą to, co nietuzinkowe, modne, ciekawe, wyjątkowe, deficytowe, jednym słowem off.

Co równie ważne, OFF Radio Kraków tworzyć będą intrygujące osobowości. Usłyszeć będzie można m.in. popowego erudytę Łukasz Konatowicza ( „Piosenki wyszukane w OFF”), zainfekowanego metalem Tomasza Orzechowskiego („Nowa Huta w OFF”) czy nawiedzonego melomana Pawła Piotra Polaka („Strapionych Pocieszę w OFF”). Poranki z OFF Radiem Kraków, w których pojawią się rekomendacje kulturalne, zdrowy styl życia, akcje społeczne, czyli wszystko co niesie KrakOFF, poprowadzi Anna Piekarczyk. Redakcją OFF Radia Kraków kierować będą Paulina Bisztyga (redaktor naczelna) i Wojtek Barczyński, który odpowiada za offową muzykę. To, co łączy ich wszystkich, to fascynacja dźwiękiem i radiem. I wielki entuzjazm.

Więcej o twarzach OFF Radia Kraków: off.radiokrakow.pl/nasi-ludzie

Off Radio Kraków startuje. Konferencja prasowa

Z nowym brzmieniem, nowa era! OFF Radia Kraków można  słuchać poprzez aplikację mobilną, na stronie internetowej www.radiokrakow.pl oraz dzięki odbiornikom DAB+. Radia analogowe odbierają dźwięki tylko poprzez fale radiowe. Odbiorniki DAB+ pozwalają na słuchanie stacji radiowych zarówno analogowych jak i cyfrowych. Odbiór radia cyfrowego jest bezpłatny, wystarczy tylko kupić odbiornik DAB+.

Posłuchaj Off Radia Kraków już dzisiaj!

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię