Według informacji przekazanych przez wicemarszałka Małopolski Łukasza Smółkę, zgodnie z decyzją zarządu regionu, od soboty 20 z 38 pociągów samorządowego przewoźnika Koleje Małopolskie dotychczas kursujących w relacji Kraków Główny – Podbory Skawińskie pojedzie dalej - do stacji Przeciszów. Pozostałe pociągi, z powodu braku przepustowości torów, będzie w dalszym ciągu kończyć bieg w Podborach Skawińskich.

Zdaniem przedstawicieli samorządu rozwiązanie takie pozwoli na obsługę kolejnych nadwiślańskich gmin położonych na zachód od gminy Skawina – Brzeźnicy, Spytkowic, Zatora i Przeciszowa. Z ostatniej z tych stacji pasażerowie będą mogli dojechać w ok. 70 minut do Krakowa.

Pociągi Kolei Małopolskich będą się zatrzymywać na wydłużonej trasie na stacjach: Zelczyn, Wielkie Drogi, Jaśkowice, Brzeźnica, Półwieś, Ryczów, Spytkowice Kępki, Spytkowice, Zator oraz Przeciszów.

Zdaniem Smółki nowe połączenie jest efektem wypracowanego kompromisu między oczekiwaniami mieszkańców miejscowości położonych przy trasie nr 94 oraz planami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która prowadzi prace modernizacyjne na tej linii między Skawiną i Oświęcimiem.

Przygotowany rozkład jazdy – wskazano - z jednej strony da mieszkańcom zdecydowanej większości miejscowości położonych przy linii nr 94 możliwość dojazdów do Krakowa, natomiast z drugiej umożliwi realizację przez PKP PLK zaplanowanych prac inwestycyjnych.(