Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wyrok w sprawie właścicielki przedszkola, która znęcała się nad podopiecznym

Na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata została skazana była przedszkolanka z Nowego Sącza, która znęcała się fizycznie i psychicznie nad 3-latkiem. Chodzi o głośną sprawę z 2017 roku. Przypomnijmy, dyrektorka nieistniejącego już przedszkola Mali Odkrywcy podczas leżakowania przyduszała i szarpała jednego z wychowanków.

Fot. Marek Lasyk

Posłuchaj co mówi sędzia Wojciech Langer z Sądu Rejonowego w Nowym Sączu

Sprawa wyszła na jaw dzięki jednej z pracownic przedszkola. Kobieta skopiowała nagranie z monitoringu, na którym widać, jak właścicielka placówki zakrywa szczelnie 3-letniemu wówczas Kacprowi twarz kocem, szarpie chłopca i krzyczy na niego.

Sąd uznał, że siłowe usypianie dziecka było znęcaniem i za to skazał kobietę na 8 miesięcy więzienia. Ewelina W. usłyszała też wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności za wyłudzenie subwencji oświatowej w kwocie ponad 20 tys. zł.

Łącznie za te przestępstwa sąd wymierzył kobiecie karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Ewelina W. nie trafi za kratki, bo jak uzasadniał podczas rozprawy sędzia, nie była dotąd karana.

- Będąc dyrektorką przedszkola, godziła w wolność i godność dziecka, powierzonego jej pod opiekę. Znając jego sytuację osobistą, związaną z jego niechęcią do zasypiania, mimo to próbowała doprowadzić go do zaśnięcia. Godziła się przy tym, że jej czynności mogą dziecku sprawić ból i cierpienie. Oskarżona kontynuowała siłowe usypianie chłopca przez zakrywanie mu twarzy kocem, szarpanie chłopcem i gwałtowne podnoszenie go za ręce do góry - uzasadnial wyrok sędzia Wojciech Langer z Sądu Rejonowego w Nowym Sączu

Kobieta ma zakaz prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, edukacją i opieką nad dziećmi na okres 5 lat. Musi również wypłacić odszkodowanie chłopcu, nad którym się znęcała w kwocie 1500 zł, zwrócić wyłudzoną subwencję oświatową oraz zapłacić 2 tys. zł grzywny i częściowo pokryć koszty sądowe. Wyrok nie jest prawomocny.

 

Autor:
Joanna Porębska

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię