Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wotum zaufania dla prezydenta Nowego Sącza

  • Sławomir Wrona
  • date_range Wtorek, 2022.06.28 17:28 ( Edytowany Wtorek, 2022.06.28 17:37 )
Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel po raz pierwszy w kadencji uzyskał zarówno wotum zaufania jak i absolutorium z wykonania budżetu. W poprzednich latach rada miasta, zdominowana przez radnych z klubu PiS Wybieram Nowy Sącz, odmawiała prezydentowi wotum zaufania. Po zmianie układu sił, to obóz prezydenta ma dziś większość w radzie. Zwracając się do radnych o udzielenie wotum, prezydent podkreślał m.in. dobrą kondycję finansów miasta.

fot: RK

Kredyt zaciągnięty w roku 2021 wynosił 0 złotych. To dobra informacja. Nie zadłużyliśmy miasta, a dokonaliśmy spłaty zadłużenia. Wykupiliśmy także obligacje na kwote prawie 8 i pół miliona. Sumarycznie oznacza to, że w zeszłym roku obniżyliśmy zadłużenie Nowego Sącza, równocześnie utrzymując tempo inwestycji.

Ostatecznie 14 radnych opowiedziało się za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania, 3 było przeciw, pięcioro radnych nie wzięło udziału w głosowaniu. W głosowaniu nad absolutorium 16 radnych było za, trzech przeciw a dwoje wstrzymało się od głosu.

Autor:
Sławomir Wrona

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3471555

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię