Panie planowały zamienić jeden z korytarzy w kącik relaksu z bezpieczną wykładziną, pufami, narożnikami, stolikami i regałami na książki. Nie udało się jednak zdobyć sponsora, dlatego organizują „słodkie czwartki”. Tego dnia w szkole sprzedawane są domowe wypieki i lokalne specjały. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia "strefy relaksu".

Mamy różnego rodzaju ciasta, babeczki muffinki, rurki z kremem, pizzerki, placki z blachy regionalne, mamy na każdej przerwie coś dostarczają, więc każdy może wybrać coś dla siebie

- mówi Agnieszka Fiedor, przewodnicząca rady rodziców.

Sporo mam zaangażowało się w akcję "słodki czwartek". Niektóre mamy nawet przygotowują po 2 po 3 ciasta. Te ciasta co pieczone przeważnie z jajek, które pochodzą z ich gospodarstwa. Wszystko jest świeże i pachnące

- mówi Agata Żywczak, zastępca przewodniczącej w SP w Łomnicy-Zdroju.

Pomysł przypadł do gustu nauczycielom i uczniom. Jak mówią, wszystkie wypieki są smaczne i znikają w szybkim tempie. Dodają, że kącik relaksu bardzo im się przyda.

Szkoła to nie tylko  nauczyciele uczniowie, ale to również rodzice, takie inicjatywy spajają tę społeczność

- mówi Jerzy Jamrozowicz, dyrektor SP w Łomnicy-Zdroju.

    
W szkole zorganizowano już sześć słodkich czwartków. Do tej pory udało się uzbierać 6 tys. zł, na wyposażenie strefy relaksu potrzeba 21 tys. zł.