Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w akcji SadziMy

  • Krystyna Pasek
  • date_range Piątek, 2022.09.30 18:38 ( Edytowany Sobota, 2022.10.01 08:01 )
Prezydent Andrzej Duda posadził cisy w leśnictwie Lipnica Wielka koło Nowego Sącza. Oprócz głowy państwa, w finale ogólnopolskiej akcji SadziMy wzięło też udział pół tysiąca osób: leśnicy, uczniowie szkół, przedstawiciele służb mundurowych i zaproszeni goście. Sadzili drzewa w strugach deszczu i błocie, dopisywały jednak humory - szczególnie tym najmłodszym uczestnikom akcji.

fot: Damian Radziak

posłuchaj uczestników akcji

Sadzimy, dzięki temu mamy piękne lasy, będziemy mieć coraz czystsze powietrze, dzięki temu będziemy się przyczyniali do ochrony klimatu w naszym kraju i na całej kuli ziemskiej - mówił prezydent Andrzej Duda

Ogólnopolska akcja SadziMy odbyła się po raz czwarty z inicjatywy prezydenta i we współpracy z Lasami Państwowymi. Dzięki niej zostanie zasadzonych w tym roku około miliona drzew. Od wczoraj sadzonki rozdawały mieszkańcom nadleśnictwa.

Cisy były sadzone przez prezydenta i uczestników akcji nieprzypadkowo. To drzewa cenne przyrodniczo i długowieczne. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krakowie od 8 lat realizuje program przywracania tego gatunku. W pobliskim Mogilnie w gm. Korzenna znajduje się też rezerwat cisów, w którym najstarsze drzewo ma ok. 560 lat.

Autor:
Krystyna Pasek

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię