„W czwartek przed godziną 7 policjanci z oświęcimskiej drogówki kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się krajową 44. w Oświęcimiu. U kierowcy ciężarowego mercedesa alkotester wykazał, że jest pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później urządzenie w wydychanym powietrzu wykazało u mężczyzny 0,6 promila alkoholu. 43–latek został zatrzymany” – podała Małgorzata Jurecka.

Policjantka poinformowała, że kierowcy grożą surowe konsekwencje. „Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tys. zł” – powiedziała.

Jurecka zapowiedziała, że akcje kontroli stanu trzeźwości kierowców będą kontynuowane. „To codzienne zadania policjantów oświęcimskiej drogówki. Mają na celu ograniczenie bądź wyeliminowanie drogowych przestępców wsiadających za kierownice po alkohol. Oświęcimska drogówka dysponuje coraz większą liczbą podręcznych alkotesterów, m.in. dzięki wsparciu oświęcimskiego magistratu” – dodała.

Droga krajowa 44 jest jednym z głównych szlaków łączących Śląsk i Małopolskę. Prowadzi z Gliwic przez Tychy, Oświęcim, Zator, Skawinę do Krakowa.