Chełmek podał w biuletynie informacji publicznej, że dysponuje na ten cel kwotą 1,43 mln zł. Oferty, które napłynęły, opiewają na kwoty od 3,24 mln zł do 4,7 mln zł.

Małopolskie miasto szuka firmy, która dokończy inwestycję, gdyż poprzedni wykonawca notował poważne opóźnienia i umowa została z nim rozwiązana. Dworzec miał być gotów jesienią ub.r. Dotychczasowe zaawansowanie prac nie przekroczyło natomiast 40 proc.

Z dokumentacji przetargowej wynika, iż nowy wykonawca miałby zakończyć prace do końca października.

Po rewitalizacji budynku dworca Chełmek Fabryka ma poprawić się jego stan techniczny i estetyczny. Powstanie poczekalnia, toaleta oraz bufet dla podróżnych. Zagospodarowany zostanie teren wokół niego. Powstaną 23 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych oraz wiata z miejscami na 15 rowerów. Inwestycja kosztować miała 1,79 mln zł. Władze Chełmka pozyskały na nią 912 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

W Chełmku, położonym koło Oświęcimia, mieszka niespełna 10 tys. osób. Przez miejscowość przebiega linia kolejowa 93 z Trzebini w Małopolsce do Zebrzydowic na granicy z Czechami w województwie śląskim. Kursują tędy m.in. połączenia pasażerskie z Krakowa do Oświęcimia.