Muzeum Narodowe w Krakowie wyróżnione zostało za wystawę bezcennych średniowiecznych witraży pt. "Cud światła". Witraże średniowieczne w Polsce to wyjątkowe przedsięwzięcie, dzięki któremu zwiedzający mogli zobaczyć witraże z polskich kolekcji muzealnych i prywatnych oraz z kościołów i klasztorów. Ponadto dzieła malarstwa tablicowego, hafty, złotnictwo, dokumenty, rysunki, projekty przeszkleń. Wiele z tych eksponatów nigdy przedtem nie było prezentowanych publiczności.

Wawel doceniony został za nowatorski projekt w kategorii zarządzania. Jak napisali nagrodzeni muzealnicy: "Zmieniamy się dla Was i nie zamierzamy przestać. A w realizacji celów nie powstrzyma nas nawet pandemia".

Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem otrzymało Sybillę 2020 w dziedzinie ochrony dziedzictwa i konserwacji.

Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, jego założeniem jest nagradzanie i upowszechnianie najwybitniejszych osiągnięć ze wszystkich obszarów działalności muzealnej. Jury oceniało w tym roku 167 nadesłanych zgłoszeń. W tym roku odbyła 41-sza edycja konkursu, organizowanego od 1980 roku.