Krakowski operator za zdjęcia do filmu "Męska sprawa" był nominowany do Oscara w kategorii krótkometrażowy film fabularny. W 2003 roku otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej (Felix) w kategorii: najlepszy operator filmowy. Kilka kolejnych międzynarodowych nagród otrzymał za zdjęcia do filmów produkowanych m.in. na Łotwie czy w Meksyku, w których role główne grają amatorzy.

Warto przypomnieć, że w grudniu ubiegłego roku Oleg Sencow otrzymał nagrodę im. Stanisława Vincenza. Wyróżnienie przyznawane przez Radę Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury Europy Środkowo-Wschodniej zostało wręczone podczas Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit.Oleg Sencow, rozpoczął prace nad  "Nosorożcem" po zwolnieniu z rosyjskiego więzienia. W 2014 roku aresztowany na okupowanym przez Rosję Krymie pod zarzutem planowania działań terrorystycznych i skazany na 20 lat łagru. O jego uwolnienie apelowało wiele osób i organizacji, w tym Europejska Akademia Filmowa.

78. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, na którym film Sencowa będzie miał premierę, rozpocznie się 1 września.