Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zatrzymani oszuści, którzy wyłudzili od krakowskiej seniorki 150 tys. zł

Krakowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które wykorzystując metodę "na policjanta" wyłudziły 150 tysięcy złotych od starszej kobiety. Cała trójka usłyszała zarzut oszustwa. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

fot: Pixabay

Jak poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do oszustwa doszło na początku tego miesiąca, kiedy do seniorki mieszkającej w centrum Krakowa zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Rozmówca poinformował kobietę, że jej oszczędności zgromadzone na koncie bankowym są zagrożone. Fałszywy funkcjonariusz przekonywał również, że wyciekły informacje o danych z jej dowodu osobistego i ktoś zaciągnął na nią pożyczkę.

Następnie mężczyzna przekierował rozmowę do innej osoby, która podała się za prokuratora. Fałszywy prokurator przekazał kobiecie, że potrzebuje jej pomocy przy rozpracowaniu oszustów bankowych.

"Nieświadoma zagrożenia seniorka przekazała dzwoniącemu naciągaczowi login i hasło do jej rachunku bankowego. Oszuści, wykorzystując te dane, wykonali kilkanaście transakcji bankowych, które zostały potwierdzone przez seniorkę wiadomościami SMS. W ten sposób kobieta straciła 150 tysięcy złotych" - relacjonował Gleń.

Krakowscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia namierzyli podejrzanych w jednej z miejscowości w powiecie puławskim (Lubelskie). W jednym z mieszkań zatrzymano 38-latkę i jej 31-letniego znajomego. Dzień później w tej samej miejscowości policjanci zatrzymali 35-latka, który także brał udział w tym oszustwie.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli m.in. kilka telefonów komórkowych, karty sim oraz karty bankomatowe. W trakcie przesłuchania wszyscy podejrzani przyznali się do winy. Mężczyźni oraz kobieta usłyszeli zarzut oszustwa. Wobec 38-latki oraz 31-latka zastosowany został policyjny dozór, natomiast 35-latek decyzją sądu zastał umieszczony w tymczasowym areszcie na trzy miesiące. Zatrzymanym grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia.
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię