W miniony piątek proszowiccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Klimontów na drodze leży mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała w postaci ran kłutych. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli leżącego na jezdni 43-letniego mężczyznę, który posiadał rany kłute na plecach oraz brzuchu. Mężczyzna znajdował się na wysokości posesji, w której zamieszkiwał. Został natychmiast zabrany do szpitala, gdzie po przeprowadzonej operacji zmarł.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania miejsca zamieszkania poszkodowanego, gdzie w jednym z pokojów ujawnili leżącego na łóżku 69-letniego mężczyznę z obrażeniami ciała w postaci ran kłutych. Mężczyzna również trafił do szpitala pod nadzorem policji. Po przeprowadzonych czynnościach ustalono, że sprawcą zabójstwa jest właśnie 69-letni mężczyzna, który został zatrzymany. W sobotę został orzeczony wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Stan zdrowia mężczyzny nie pozwala na jego umieszczenie w areszcie. Prawdopodobną przyczyną zabójstwa były nieporozumienia na tle majątkowym. Czynności były przeprowadzane pod nadzorem prokuratora.