Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wieliczka: nie chcą spalarni, blokują skrzyżowanie ulic

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 07:57 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:15 )
Mieszkańcy Wieliczki protestują przeciwko budowie spalarni i grzebowiska zwierząt. Od rana blokują skrzyżowanie dwóch ulic.

Fot. Kuba Niziński

Niosą transparenty z napisami: "Mamy wysypisko, nie chcemy cmentarza dla zwierząt"
Mieszkańcy nie chcą, aby oprócz wysypiska śmieci w Baryczy, z którym sąsiadują "od zawsze", w ich okolicy powstało grzebowisko. Ich zdaniem nie ma gwarancji, że obiekt będzie bezpieczny.
Protestujący podkreślają też, że grzebowisko powstanie zaledwie 3 km od centrum Wieliczki. Mieszkańcy protestują już od kilka miesięcy.
Wcześniej obwieśli domy i płoty transparentami, teraz jak mówią zostali zmuszeni do blokowania ulic.
Dziś w proteście przeciwko budowie spalarni i grzebowisku zwierząt blokują ulice Sądową, Akacjową i Lipową. Co kilkanaście minut przepuszczają samochody i śmieciarki, ale i tak w okolicy tworzą się spore korki
Blokada potrwa do godziny 15. Jak informują słuchacze Radia Kraków - jest to miejsce szczególnie niebezpieczne ponieważ znajduje się na zakręcie i na wzniesieniu.


(Kuba Niziński/jp)Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

530442

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię