Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pielęgniarki oburzone wypowiedzią marszałka Sowy

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 11:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:15 )
Małopolska Rada Pielęgniarek i Położnych krytykuje wczorajszą wypowiedź Marka Sowy dla Radia Kraków.

Fot. Tadeusz Smyksy

Marszałek województwa powiedział między innymi, że pielęgniarki ze szpitala imienia Babińskiego w Krakowie zarabiają więcej niż ich koleżanki w innych szpitalach a żądania protestujących są nierealne. "Na tle innych placówek, w szpitalu Babińskiego zarobki nie są złe" - mówił marszałek Sowa. Według niego pielęgniarki w szpitalu zarabiają średnio ponad 3300 złotych.
Rada Pielęgniarek w przesłanym do naszego radia oświadczeniu pisze, że wypowiedź Marka Sowy przyjmuje z niemiłym zdziwieniem. Zarzuca marszałkowi Małopolski, że nie dostrzega wyjątkowej roli pielęgniarki w szpitalu psychiatrycznym. Zdaniem rady, pielęgniarki często ryzykują swoim zdrowiem w kontaktach z niebezpiecznymi pacjentami. Rada ma również żal do Marka Sowy, że nie znalazł czasu na spotkanie z protestującymi.
Strajk w szpitalu rozpoczął się 9 maja a od wtorku trwa tam głodówka. Szpitalni związkowcy nie zgadzają się na reorganizację placówki, żądają też podwyżek płac. Dyrekcja odpowiada, że na podwyżki nie ma pieniędzy i przekonuje, że zmiany są konieczne. Władze szpitala chcą między innymi wyłączyć z jego struktury pracowników kuchni i sprzątaczy.

Konflikt w szpitalu trwa od dawna. Na początku maja związkowcy oflagowali budynek i pikietowali budynek dyrekcji. Od wtorku ośmioro pracowników prowadzi rotacyjną głodówkę.

( Tomasz Müller/jp)

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

530764

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię