Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krakowie zaczęły się kolejne poważne drogowe utrudnienia

To trudny poranek dla kierowców w Krakowie, a wszystko z powodu rozpoczęcia kolejnych remontów na trzech ważnych ulicach. Na Królowej Jadwigi drogowcy wprowadzili ruch wahadłowy na kolejnym odcinku. Utrudnienia również na objazdach zamkniętego fragmentu ul. Łokietka w okolicy Toń. Olbrzymie korki również w Nowej Hucie na ulicy Ptaszyckiego, gdzie rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa torowiska tramwajowego.

Fot. Joanna Ślusarczyk

Ul. Łokietka

Na Łokietka w rejonie Toń po miesiącach przerwy wznowione zostały prace przy budowie kanalizacji, nowej nawierzchni i chodników. Jak mówi Michał Pyclik, remontowany odcinek będzie zamknięty dla ruchu, a samochody i autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na objazdy.

Samochody osobowe będą kierowane ulicą Gaik w kierunku ulicy Jasnogórskiej. Tam z wykorzystaniem zbudowanego i wyremontowanego niedawno ronda pojadą ulicą Jasnogórską w kierunku centrum Krakowa, natomiast komunikacja zbiorowa będzie skierowana na wysokości tej ulicy w lewo i tan szeregiem mniejszych uliczek, które zostały do tego dostosowane, ominie zamknięty odcinek ul. Łokietka i wróci na ul. Łokietka konturując jazdę.

Prace zostały przerwane, ponieważ wykonawca poinformował miejskie jednostki, że nie jest w stanie wykonać nowej kanalizacji przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu samochodowego. To spowodowało, że przez pół roku na placu nic się nie działo, a mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby pilnie dokończyć przebudowę rozkopanej wylotówki na północ.

Jak mówi Grzegorz Stawowy - miejski radny z Krowodrzy - wszystkiemu winne są miejskie jednostki, które nie mogły się porozumieć.

Od stycznia do czerwca, czyli przez 6 miesięcy uzgadniano organizację ruchu. Niestety winny jest inżynier ruchu i Zarząd Transportu Publicznego, które nie chciały się zgodzić na skrócenie linii autobusowej, nie chciały się zgodzić na zamknięcie drogi, a mieszkańcy chodzili w kurzu albo w błocie po poboczach bez chodników. Wielka szkoda, że urząd miasta nie przewidział wcześniej, że tę drogę trzeba zamknąć i wpuścić budowlańców, żeby przebudowali ją porządnie.

Kraków: remont ulicy Łokietka wciąż stoi

Wtorek, 2021.02.09

Ulica Ptaszyckiego

Utrudnień trzeba spodziewać się też w Nowej Hucie, gdzie w poniedziałek rozpoczął się długo wyczekiwany remont torowiska w ciągu ulicy Ptaszyckiego.

Tramwaje pojadą Aleją Solidarności oraz przygotowanym do przejęcia ruchu torowiskiem na Ujastku Mogilskim. By realizować te prace, musimy zająć jezdnię. Zewnętrze pasy, przyległe do torowiska byłyby wyłączone. Służy to temu, że skądś ten sprzęt musi operować.

Mieszkańcy Nowej Huty mówią wprost - torowisko od lat domagało się pilnej naprawy.

Mówią mieszkańcy

Modernizacja torowiska ma skończyć z ograniczeniem prędkości tramwajów i obsługą kursów wyłącznie przez wysoko podłogowe składy.

Po wielu latach trzy ważne krakowskie torowiska tramwajowe zostaną wreszcie wyremontowane

Czwartek, 2021.09.09

Ulica Królowej Jadwigi

Kolejne prace zaplanowano też na Królowej Jadwigi.

Będziemy tam mieli trzy odcinki wahadłowe następujące po sobie związane z realizacją kanalizacji deszczowej. Jadąc od centrum w kierunku Olszanicy najpierw mamy odcinek, gdzie mamy długie wahadło i za nim, za ul. Lajkonika krótkie odcinki wahadłowe.

Pierwsze wahadło zostanie wprowadzone na 30 metrach od skrzyżowania z ulicą Borowego.

Tematy:
Autor:
Joanna Ślusarczyk

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię