27 czerwca policjanci podczas patrolu rozpoznali za kierownicą audi poszukiwanego 26-latka, kiedy jechał przez jedną z miejscowości w gminie Zielonki. Funkcjonariusze dali wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu, jednak kierujący je zlekceważył i zamiast zwolnić, wyraźnie przyśpieszył. Kiedy uciekinier dojechał do skrzyżowania i napotkał przed sobą inny pojazd, ominął go, nie zważając na bezpieczeństwo swoje, ani innych uczestników ruchu drogowego.

Po chwili jednak zatrzymał pojazd i wybiegł z niego, kontynuując ucieczkę pieszo. Policjanci zatrzymali radiowóz i ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został przez stróżów prawa szybko obezwładniony i ujęty. Uciekinierem, tak jak przypuszczali, okazał się 26-latek z gminy Zielonki, poszukiwany przez sąd do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się narkobiznesem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.


Zatrzymany
usłyszał zarzut niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo został też ukarany mandatem karnym za wyprzedanie na skrzyżowaniu. 26-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.