Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkańcy Prokocimia tracą cierpliwość. Woda znowu podeszła pod zabudowania

Kilka posesji zlokalizowanych przy ulicy Udzieli w Krakowie znowu było zagrożonych zalaniem. Nad ranem woda znalazła się bardzo blisko zabudowań i konieczna była interwencja strażaków. Zaledwie kilka dni temu z powodu ulewy pod wodą znalazło się 20 działek. Woda zalała także 6 bloków.

fot: Tomasz Bździkot

Posłuchaj co mówią okoliczni mieszkańcy
Mieszkańcy domagają się jak najszybszej interwencji i twierdzą, że to wina źle przebudowanego lub nieczyszczonego przepustu pod torami kolejowymi. "Ja wychodzę o 4.00 i strażak mówi, że woda jest przy garażu. Z tymi pompami przyjechali i wyciągali to z ulicy. Cały czas się tak zdarza. Problem w tym, że ten przepust nie jest przebudowany. Moim zdaniem to klasyczny przykład niekompetencji ludzi, którzy się wzięli za zrobienie czegoś. Jak była woda, przyjeżdżali tu ludzie, kombinowali, szukali sposobu na ochronę własnych stołków. To się będzie tak powtarzać. Teraz popadało nieco przez noc i znów woda stoi. Jeszcze z jednej powodzi żeśmy nie wyszli. Proszę zobaczyć jaka rzeka... Cóż więcej powiem?" - mówią.

Pierwsze oględziny pokazują, ze problemem nie jest przepust, ale zbyt duży nadmiar wody - twierdzą z kolei PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak zapewnia Piotr Hamarnik z PKP PLK, przepust jest drożny i odprowadza wodę, tak jak powinien.

- O ile wodę mogą przyjąć odbiorniki po drugiej stronie linii kolejowej. Gdy stan rzeki Drwiny i Wisły jest bardzo wysoki, przepust nie ma gdzie wody w efektywny sposób odprowadzić - mówi Hamarnik.

PKP PLK zobowiązuje się jeszcze do szczegółowego sprawdzenia stanu przepustu. Inspektorzy będą badali tamten teren
do końca sierpnia.

Fot: Tomasz Bździkot

Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię