Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkańcy Krakowa stawiają na zielone projekty w budżecie obywatelskim

Wśród rekordowej liczby 1043 wniosków złożonych w budżecie obywatelskim dominują projekty związane z zielenią i ochroną środowiska – wynika ze środowych informacji urzędu miasta Krakowa.

Zdjęcie ilustracyjne. / fot: EK

"6 sierpnia ogłosimy wyniki weryfikacji, a 15 września – listę projektów do głosowania. W tym roku dominują pomysły związane z zielenią i ochroną środowiska" – napisał w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Wśród rekordowej liczby 1043 wniosków 287 dotyczyło zieleni i ochrony środowiska, 213 projektów infrastrukturalnych, 147 sportu i infrastruktury sportowej, 216 to projekty ogólnomiejskie, a 827 to dzielnicowe. Do ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego złożono o 55 wniosków mniej.

W tym roku do dyspozycji autorów projektów jest rekordowa suma 35 mln zł. Z tego 7 mln zł zostanie przeznaczonych na projekty ogólnomiejskie, a 28 mln zł na wnioski dzielnicowe.

Najwięcej wniosków złożyli mieszkańcy Podgórza – 65. Druga zaangażowana grupa to mieszkańcy Prądnika Białego – napisali 62 projekty. Trzecie miejsce – po 58 wniosków – złożyli mieszkańcy Wzgórz Krzesławickich i dzielnicy Bieżanów-Prokocim.

Do 28 lipca potrwa weryfikacja merytoryczno-prawna złożonych wniosków. Między 1 a 10 października mieszkańcy będą mogli oddać głosy na projekty. Lista wybranych propozycji ma być ogłoszona pod koniec października. Zadania będą realizowane w cyklu jednorocznym i dwuletnim.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię