Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Lekarze szpitala im. Babińskiego przyłączają się do protestu

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 07:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:15 )
Lekarze z krakowskiego szpitala psychiatrycznego zapowiedzieli, że nie przyjdą dziś to pracy. Przyłączą się w ten sposób do protestu pracowników szpitala.

Fot. Tadeusz Smyksy

Szpitalni związkowcy nie zgadzają się na reorganizację placówki, żądają też podwyżek płac. Dyrekcja odpowiada, że na podwyżki nie ma pieniędzy i przekonuje, że zmiany są konieczne. Władze szpitala chcą między innymi wyłączyć z jego struktury pracowników kuchni i sprzątaczy.
Konflikt w szpitalu trwa od dawna. Na początku maja związkowcy oflagowali budynek i pikietowali budynek dyrekcji. Od wtorku ośmioro pracowników prowadzi rotacyjną głodówkę. A dziś do pracy w szpitalu przyjdą tylko ordynatorowie oddziałów, pozostali lekarze mają zacząć tak zwany "strajk absencyjny".

(Daniela Motak/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

530337

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię