Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: Art Boom bez kontrowersji

  • Kraków
  • date_range Środa, 2012.05.23 10:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:13 )
Ani Kopiec Wandy, ani żaden inny krakowski kopiec nie zostanie ozdobiony piersią - zapewnia Krakowskie Biuro Festiwalowe.

wizualizacja kopca KBF

O tym że w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Art Boom monumentalna pierś z sutkiem może znaleźć się na przykład na kopcu Wandy informowała wiceprezydent Krakowa. Pomysł jednak wzbudził olbrzymie kontrowersje.
Początkowo pomalowaną na różowo agrowłókninę i słodycze, które miały tworzyć sutek planowano zainstalować na kopcu Krakusa, jednak przeciwko pomysłowi zaprotestował Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa podkreślając, że kopiec jest mogiłą. Później pierś miała pokryć kopiec Wandy, ale tutaj też pojawiły się głosy sprzeciwu.
"Rzeczywiście, kopce to nie miejsce na tego typu projekty" - przyznaje szefowa krakowskiego biura festiwalowego Izabela Helbin i dodaje, że biuro tylko rozpatrywało możliwość zaprezentowania sztuki na którymś z nich.
Izabela Helbin podkreśla, że projekt zostanie zrealizowany. Organizatorzy festiwalu Art Boom szukają odpowiedniego miejsca na monumentalną pierś, która ma być odwołaniem zarówno do seksualności, jak i do macierzyństwa. Festiwal Sztuk Wizualnych Art Boom rozpoczyna się 15 czerwca, a głównym założeniem imprezy jest prezentowanie sztuki w przestrzeni publicznej.

Joanna Porębska/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię