Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kary dla niesfornych radnych, jest już skarbonka

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.05.31 10:21 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:15 )
Za hałasy i przeszkadzanie innym radnym podczas sesji radni będą ponosić honorową opłatę karną.

Fot. Joanna Porębska

Opłaty wprowadził przewodniczący Rady Miasta Krakowa, Bogusław Kośmider. Na sali obrad krakowskiego magistratu stanęła skarbonka, do której "niegrzeczni" radni mogą dobrowolnie wrzucać pieniądze.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Józef Pilch, przyznaje w rozmowie z naszą reporterką, że bywają niesforni. Najczęściej - na początku sesji. "Początki sesji zaczynają być dosyć burzliwe i przeszkadzanie jest duże więc wartałoby panią czy pana uspokoić taką rzeczą, jaką jest świnka" - uważa Pilch.
Sławomir Pietrzyk, radny klubu Przyjazny Kraków dodaje, że radni są ludźmi aktywnymi z szeregiem problemów i często nie zdają sobie sprawy, że w prowadzeniu obrad takie zachowanie jest uciążliwe i przeszkadza.

(Joanna Porębska/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

530680

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię