Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Czy wodór może nam zapewnić bezpieczeństwo energetyczne?

  • Mateusz Bożek
  • date_range Piątek, 2022.09.30 13:36 ( Edytowany Piątek, 2022.09.30 13:40 )
Swoje najnowsze osiągnięcia technologiczne polskie i zagraniczne firmy miały okazję pokazać światu na ostatnich 11 Międzynarodowych Targach Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych. Tematem przewodnim tej edycji, obok produktów stworzonych z kompozytu, był wodór, nazywany przez wielu "paliwem przyszłości". I to nie bez powodu - może nam pomóc na przykład w dotykających nas kryzysach energetycznych.

Fot. Mateusz Bożek

Posłuchaj materiału Mateusza Bożka

Dzięki przechowywaniu wodoru jesteśmy w stanie rozwiązać większość problemów energetycznych występujących obecnie w kraju czy w Europie, tylko że wodór – żeby można było go wykorzystać – musi być w jakiś sposób transportowany i przechowywany. I tutaj właśnie wchodzą materiały kompozytowe, które ze względu na odpowiednie możliwości transportu i przechowywania tego pierwiastka, zapewniające szczelność i odpowiednią wytrzymałość pozwalają wytwarzać takie elementy, jak rury, zbiorniki, złączki niezbędnego do tego, żeby w praktyce wykorzystać ten gaz do ogrzewania mieszkań napędzania samochodów.

W obecnym czasie poszukiwanie alternatywnych źródeł energii jest na wagę złota - dlatego dalszy rozwój technologii i wprowadzanie nowych innowacji ma dla nas kluczowe znaczenie.  

Autor:
Mateusz Bożek

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię