GKS Katowice trafił do grupy D i oprócz Rogle Angelholm rywalizował będzie z węgierskim AV19 Szekesfehervar oraz wicemistrzami Szwajcarii Zurich Lions.

Z kolei Cracovia wylosowana została do grupy F, a jej rywalami będą – oprócz Farjestad Karlstad – niemiecki Straubing Tigers i austriacki Villach SV. "Pasy" z Farjestad rywalizowały w 2016 roku; dwukrotnie przegrały - w Krakowie 1:5, a na wyjeździe 0:7.

Mistrzowie Czech - Ocelari Trzyniec, w barwach których grają Polacy Aron Chmielewski i Alan Łyszczarczyk, trafili do grupy H wraz z Skelleftea AIK (Szwecja), HC Davos (Szwajcaria) i Belfast Giants (Wielka Brytania).

W Hokejowej Lidze Mistrzów rywalizować będą 32 kluby, które – w wyniku losowania – stworzyły osiem czterozespołowych grup. Do dalszej fazy awansują po dwa najlepsze zespoły. Potem rywalizacja toczyć się będzie systemem pucharowym (mecz i rewanż).

Pierwsza kolejka fazy grupowej rozegrana zostanie w dniach 1-2 września, druga – 3-4 września, trzecia 8-9 września, czwarta – 10-11 września, piąta – 4-5 października, a szósta – 11-12 października. Mecz 1/8 finału zaplanowano na 15-16 i 22-23 listopada. Ćwierćfinały odbędą się 6-7 i 13-14 grudnia, półfinały 10-11 i 17-18 stycznia, a finał 18 lutego 2023 roku.

Po raz pierwszy w tych rozgrywkach wystąpią dwa polskie kluby. Cracovia prawo startu wywalczyła dzięki triumfowi w Pucharze Kontynentalnym. GKS Katowice (mistrz Polski) w Lidze Mistrzów zagra po raz pierwszy. Dla "Pasów" będzie to trzeci start.

Hokejowa Liga Mistrzów powstała w 2008 roku, a jej pierwszym triumfatorem był Lions Zurych. W następnym sezonie z powodów finansowych rozgrywki zostały zawieszone i reaktywowane dopiero w 2014 roku. Pierwszym polskim klubem, który wystąpił w Lidze Mistrzów była Comarch Cracovia w 2016 roku. W późniejszych edycjach udział wzięły jeszcze GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie. Żadnej polskiej drużynie nie udało się wywalczyć awansu do fazy pucharowej.

Ostatnią edycję Ligi Mistrzów wygrał szwedzki klub Rogle BK Angelholm.