„AGON” inspirowany jest osobistym doświadczeniem łączenia pracy i macierzyństwa. Dominika Knapik wraca na scenę jako perfomerka, żeby opowiedzieć o pracach „na całe życie”: tej artystycznej i tej matczynej. Staje przy tym do walki z własną biografią: choreografki-pracoholiczki oraz odwiecznym poczuciem winy wobec dziecka wychowywanego przez zapracowaną matkę.

Dominika Knapik regularnie współpracuje z teatrami dramatycznymi w Polsce i za granicą, tworząc choreografie do cenionych spektakli dramatycznych (m.in. Igi Gańczarczyk, Jana Klaty, Mai Kleczewskiej, Pawła Miśkiewicza, Radka Rychcika, Anny Smolar, Anny Augustynowicz, Pawła Łysaka, Remigiusza Brzyka, Bartosza Szydłowskiego). Realizuje własne projekty taneczne i spektakle dramatyczne. Jest laureatką licznych nagród, zdobywczynią „Złotej Maski”, w 2015 roku nominowana do „Paszportu Polityki” w kategorii „Teatr”.

Właśnie uczestniczy w próbach w Thalia Theater w Hamburgu do „Ksiąg Jakubowych” w reżyserii Eweliny Marciniak, laureatki najważniejszej niemieckiej nagrody teatralnej Der Faust 2020 za spektakl „Der Boxer” (2019). Przy obu spektaklach Dominika Knapik współpracowała i współpracuje jako choreografka.

Mieszka w Bochum, przed chwilą skończyła z sukcesem spektakl „Tiki i inne zabawy” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy.

Reżyseria, choreografia, performance: Dominika Knapik
Scenariusz, dramaturgia: Patrycja Kowańska
Przestrzeń, reżyseria światła, video: Wolfgang Macher
Sound design: Justyna Stasiowska
Kostiumy, obiekty: Natalia Mleczak
Inspicjentka: Monika Weis

Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
Współpraca: Schauspielhaus Bochum