Kiedy kupić ubezpieczenie podróżne na zagraniczny wyjazd?

Jeśli zastanawiasz się, kiedy warto kupić ubezpieczenie podróżne (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl), prosta odpowiedź brzmi: „jak najszybciej”. Najlepiej zrobić to na tym samym etapie, na którym dokonujesz rezerwacji lotu i pokoju w hotelu lub wykupujesz ofertę wakacji w biurze turystycznym. Odkładanie tego na później często wiąże się z komplikacjami – np. koniecznością załatwienia formalności na ostatnią chwilę. Istnieją również dwa inne ważne powody, dla których ubezpieczenia podróżne należy wykupywać jak najwcześniej.

Pierwszy z nich związany jest z możliwością spokojnego porównania poszczególnych ofert – ich zakresów ochrony, sum ubezpieczenia, wyłączeń oraz cen. Szukając najlepszego ubezpieczenia podróżnego w spokoju, możesz znaleźć wariant świetnie dopasowany do charakteru planowanego wyjazdu oraz Twoich indywidualnych wymagań. Co więcej, masz szansę również skorzystać z promocji, często organizowanych przez ubezpieczycieli – wystarczy krótki research, by znaleźć atrakcyjne rabaty.

Drugim powodem, dla którego warto kupować polisę wcześniej, niż w dzień wyjazdu, jest możliwość skorzystania z takiej ochrony, jak ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży, zwłaszcza jeśli planujesz ją z dużym wyprzedzeniem. To rozwiązanie pozwala spać spokojnie przez cały czas oczekiwania na wakacje – w razie komplikacji i braku możliwości uczestniczenia w wyjeździe, otrzymasz zwrot pieniędzy.

Dobre ubezpieczenia podróżne – gdzie ich szukać?

Jeszcze do niedawna ubezpieczenia podróżne najczęściej kupowaliśmy w stacjonarnych punktach sprzedaży poszczególnych ubezpieczycieli lub biur podróży. Dziś jednak coraz częściej wybieramy polisę i załatwiamy wszystkie formalności bez wychodzenia z domu. W internecie znajdziesz oferty wszystkich najlepszych ubezpieczycieli podróży – wygodnie porównasz poszczególne warianty i wykupisz polisę, która spełnia Twoje oczekiwania. Pamiętaj jednak, by korzystać ze stron internetowych znanych, sprawdzonych firm, zajmujących się ubezpieczeniami podróży. W ten sposób masz pewność, że ewentualne roszczenia zostaną spełnione zgodnie z warunkami podpisanej online umowy.