Baterie nie jedno mają imię...

Armatura do łazienki może być rozmaita - wykonana w różnych wariantach kolorystycznych, chromowana, wykonana w  różnorodnym stylu. Ale zanim skupimy się na wyglądzie, warto wiedzieć, jakie są rodzaje baterii.

Baterie składają się także z części tj.głowice, wylewki, uszczelki czy perlatory. Same baterie łazienkowe możemy podzielić ze względu na sposób montażu i wówczas rozróżniamy baterie sztorcowe (stojące, pionowe) oraz baterie ścienne (montowane do instalacji wodnej), które to mogą być podtynkowe i natynkowe.

W zależności od funkcji wymieniamy baterie prysznicowe, baterie wannowe, baterie bidetowe, baterie natryskowe, baterie umywalkowe. Warto tu też wspomnieć, że bateria umywalkowa może być jedno, dwu lub trzyotworowa.

Armatura łazienkowa - jak wybrać?

Przy wyborze armatury łazienkowej jest wiele elementów, na jakie warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim mowa tu o takich aspektach jak jej funkcjonalność, wygląd, który będzie spójny stylistycznie z resztą pomieszczenia, jej bezawaryjność, higieniczność, komfort użytkowania, możliwość ograniczenia zużycia wody czy łatwość czyszczenia.

Zazwyczaj, najpierw kierujemy się wyglądem, dlatego należy pamiętać o kilku zasadach ogólnych: dobierać armaturę do stylu łazienki, zakupując baterie prysznicowe i umywalkowe wybrać jedną serię, podobną zasadę zastosować do ceramiki, bateria i umywalka powinny być tej samej wielkości.

Druga sprawa to wygoda użytkowania. Zadaj sobie pytanie czy bateria ma właściwą wysokość dopasowaną do twoich potrzeb? Czy łatwo sięgnąć do baterii? Czy jest łatwa w czyszczeniu? Czy łatwo możesz regulować temperaturę wody?

Trzecia sprawa to funkcje armatury. Każdemu z nas zależy na oszczędności wody i energii, dlatego warto zwrócić uwagę na takie elementy jak: perlator, reduktor ciśnienia natrysku, ogranicznik przepływu, termostat, głowica ECO w umywalce  (otwiera ona jedynie wylot wody zimnej), powłoki odporne na pozostawianie odcisków, system ułatwiający utrzymywanie czystości czy możliwość uruchamiania wody dotykowo.

Sklep mający w ofercie armaturę

W sklepie Hoff znajduje się armatura Kraków, dopasowana do twoich potrzeb. Nasz asortyment to szeroki wybór produktów, które oferują komfort i trwałość na długie lata.

Dostępne u nas akcesoria są najwyższej jakości, prezentują wysoką funkcjonalność, są dopasowane, ekologiczne, oszczędne. Oferujemy ci m.in. meble łazienkowe, kabiny prysznicowe, zestawy prysznicowe, umywalki, płytki ceramiczne, wanny, prysznice, toalety czy grzejniki. U nas wyposażysz się także w wylewki czy deszczownice.

Łączymy funkcjonalność z designem wedle najnowszych trendów, dlatego zakupiona u nas armatura nie tylko spełni twoje oczekiwania praktyczne, ale także wizualne.

Jeśli preferujesz zakupy z własnej kanapy - do dyspozycji oddajemy ci nasz sklep internetowy, a jeśli jesteś tradycjonalistą - zapraszamy do naszego stacjonarnego salonu w Krakowie, gdzie nasi profesjonalni doradcy pomogą ci w wyborze odpowiedniej armatury.