Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wielka akcja policji w Gorlicach. Uprowadzenia nastolatki jednak nie było

Przestępstwa nie było. Wielka akcja poszukiwawcza prowadzona przez policję w Gorlicach zakończyła się w środę późnym wieczorem. ​Funkcjonariusze przez kilka godzin sprawdzali informacje o rzekomym uprowadzeniu nastolatki.

fot: Marek Lasyk

Według zgłoszenia dwaj zamaskowani mężczyźni mieli wciągnąć do busa dziewczynę, a następnie odjechać. Pomimo wielu niejasności w zeznaniach dwóch dziesięciolatek oraz braku zgłoszenia o zaginięciu dziecka, policjanci natychmiast przystąpili do działania.
Posłuchaj co mówi Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji
- Na miejsce, oprócz miejscowych policjantów, zostały skierowane dodatkowe siły policyjne z ościennych jednostek i z Krakowa. Do działań użyto też śmigłowca. Kryminalni analizowali monitoringi, szukali świadków zdarzenia i przeczesywali teren. Ostatecznie policjanci wykluczyli, żeby doszło do uprowadzenia. Zdarzenie, którego dziewczynki były świadkami, nie miało charakteru przestępstwa. Dotyczyło to dorosłej kobiety, która dobrowolnie wsiadła do pojazdu znajomego mężczyzny - mówi w rozmowie z Radiem Kraków Barbara Szczerba z biura prasowego małopolskiej policji.

Tym samym wykluczono, że doszło do przestępstwa.
Autor:
Maciej Wodziński

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię