Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Letni rozkład jazdy pociągów - dobre informacje dla mieszkańców ziemi gorlickiej

Mieszkańcy ziemi gorlickiej mają powody do zadowolenia. W nowym rozkładzie jazdy na kolei utrzymane zostały pociągi Wetlina oraz Bieszczady kursujące codziennie na trasie Zagórz - Kraków przez Sanok, Krosno, Jasło, Biecz, Gorlice Zagórzany, Tarnów. W lipcu pojawią się weekendowe połączenia do Krynicy.

Fot. Maciej Wodziński

Jeszcze dwa lata temu nie przejeżdżał tędy żaden pociąg. Zmiany to przede wszystkim efekt starań samorządów.

- Takie inicjatywy zawsze warto wspierać. Kolej to transport ekologiczny, dlatego zrobię wszystko, żeby było jak najwięcej połączeń w Gorlicach - mówi senator Wiktor Durlak z Prawa i Sprawiedliwości.

Jeszcze tydzień potrwa remont torów w okolicy Biecza. Dlatego na odcinku Jasło - Tarnów w dalszym ciągu funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa. Pociągi wrócą na tory  21 czerwca.
Posłuchaj co mówi senator Wiktor Durlak
Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię