Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gorlice: Centrum Krwiodawstwa apeluje o oddawanie krwi

Jak zwykle w czerwcu w Centrach Krwiodawstwa zaczyna brakować krwi. To efekt sezonu urlopowego i wyjazdu dawców na wakacje.

fot: pixabay

Posłuchaj co mówi Dariusz Surmacz, oficer prasowy gorlickich strażaków i wiceprezes zarządu oddziału rejonowego PCK w Gorlicach
- Tym bardziej apelujemy o oddawanie krwi. Zapraszamy młodych ludzi powyżej 18 roku życia i starszych do 65 roku życia, którzy ważą powyżej 50 kilogramów. To nie boli, igła nie jest gruba. Można oddać krew, najcenniejszy dar dla drugiego człowieka - mówi Dariusz Surmacz, oficer prasowy gorlickich strażaków i wiceprezes zarządu oddziału rejonowego PCK w Gorlicach.

Krew można również oddać przed szczepieniem na Covid-19. Natomiast po szczepieniu szczepionką Moderna lub Pfizer krew możemy oddać po 48 godzinach, jeśli nie mamy żadnych niepożądanych objawów. W przypadku szczepionki AstraZeneca oraz Johnson&Johnson należy odczekać 14 dni.
Autor:
Maciej Wodziński

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię