W Radiu Kraków przeszedł wszystkie stopnie radiowego wtajemniczenia. Pracował jako reporter, wydawca, lektor serwisów informacyjnych, a nawet prowadzący programy sportowe. W końcu osiadł w redakcji muzycznej, okazjonalnie robiąc wycieczki w krainę publicystyki współczesnej i historycznej.

Tutaj można wesprzeć Andrzeja!

"Andrzeja napotkałam już u progu swojej przygody z Radiem Kraków. Zostałam mu "dorzucona" na jedno, pogodne sobotnie popołudnie do programu, który bynajmniej nie był o muzyce. To były moje pierwsze chwile na żywo, więc zdawało mi się, że każde zdanie powinno być starannie napisane, łącznie z zaplanowanymi puentami. Andrzej szybko wyprowadził mnie z błędu. Zabrał kartkę i poprowadził, niemal za rączkę, przez stresujące chwile. Niewiele pamiętam z tamtego programu oprócz wielkiego odkrycia, że w radiu najlepiej być sobą i osoby ze słabym poczuciem humoru powinny znaleźć sobie inne zajęcie. Andrzej to gość, który z każdej antenowej sytuacji wychodzi gładko i najczęściej z jakimś niezłym żartem. Często zgryźliwym, co świetnie sprawdzało się, gdy został felietonistą komentującym zdarzenia dnia. Z niejakim zaskoczeniem dowiedziałam się, że prowadził programy sportowe, choć aż tak bardzo mnie to nie dziwi, bo do roboty zawsze rzetelnie się przygotowuje zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i historię - jego drugiego konika już od dobrych kilku lat. Słuchacze Radia Kraków znają jednak przede wszystkim redaktora Kukuczkę ze znakomitych audycji, wypełnionych rockiem cięższego kalibru. To dzięki niemu wtaczają się na naszą antenę działa typu Iron Maiden, Black Sabbath czy Judas Priest. Ale Andrzej ma też bardziej liryczne oblicze, a szczególnie ulubił sobie Beatlesów.

Teraz do rzeczy. Rzeczy niespodziewanej i będącej chwilową przeszkodą w naszych (także i Państwa) radiowych kontaktach z Andrzejem. Nasz kolega jest chory i wygląda na to, że poważnie. Mamy jednak wielką nadzieję, że wspólnie ze słuchaczami Radia Kraków i fanami audycji Andrzeja, uda się nam jak najszybciej zamienić raka na rocka. Od poniedziałku w naszych programach będziemy prezentować piosenki wybrane przez redaktora Kukuczkę. Poniżej zaś znajdą Państwo link do akcji, dzięki której zbieramy fundusze na jego skuteczne leczenie. Zapraszamy serdecznie do dzielenia się tym linkiem, pomagania i czekamy na Andrzeja w Radiu" - Agnieszka Barańska.

 

Od poniedziałku w audycjach Przed Hejnałem, Muzyczna Zmiana i Co Niesie Dzień gramy piosenki wybrane przez Andrzeja Kukuczkę. Andrzej w taki sposób może być z nami na antenie więc....odpalamy i Zmieniamy Raka na Rocka!