Radio Kraków

95 lat Radia Kraków

Nigdy tu już nie powrócę

W jaki sposób Tadeusz Kantor kreował swój teatr śmierci? Jak pracował z aktorami? I dlaczego o autorze "Powrotu Odysa" mówił Pan Wyspiański?

Wajdowie w Krakowie

Dlaczego pokochali to miasto? Jak wspólnie pracowali? I czemu to właśnie tu stworzyli Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha?

Przeszłość przyszłości

Mistrz Leonardo namalował Damę z gronostajem czy z łasiczką? Jak trafił do Polski jeden z nielicznych pejzaży Rembrandta? I co zawierały, puste obecnie, ramy w Muzeum Książąt Czartoryskich?

Lucjan Kydryński i jego Rewia piosenek

Źle wymawiał "r". Wielbił Earthę Kitt. Ale jej piosenkę uznano za nieprzyzwoitą i musiał zmienić sygnał swej audycji.

Gala Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków w obiektywie Piotra Kubica

Gala Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków – Leszek Długosz uhonorowany Radiową Nagrodą im. Romany Bobrowskiej

27 maja o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków, który najstarsza rozgłośnia regionalna w kraju świętuje w 2022 roku. Podczas gali wręczone zostały najważniejsze nagrody i wyróżnienia roku jubileuszowego: Radiowa Nagroda im. Romany Bobrowskiej oraz trzy specjalne jubileuszowe dyplomy. Radiową Nagrodą im. Romany Bobrowskiej, najważniejszym wyróżnieniem przyznawanym przez Radio Kraków, uhonorowany został Leszek Długosz – legendarny artysta Piwnicy pod Baranami, który jako pierwszy śpiewał wiersze Jerzego Lieberta, Stanisława Balińskiego i Andrzeja Bursy, autor kilkunastu tomików poezji, publicysta i felietonista. Kawaler Orderu Orła Białego. Od wielu lat związany z naszą rozgłośnią – w Radiu Kraków współtworzył audycje poetyckie i słuchowiska, opracował muzycznie płytę „Głosy poetów” przygotowaną przez Romanę Bobrowską, który na naszej antenie prowadzi autorski program „Przyjemności niedzieli”.

Gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia

27 maja o godz. 19.00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród z okazji Jubileuszu 95-lecia Radia Kraków. To jedno z najważniejszych oficjalnych wydarzeń roku jubileuszowego, który najstarsza rozgłośnia regionalna w kraju świętuje w 2022 roku. Podczas gali wręczona zostanie Radiowa Nagroda im. Romany Bobrowskiej oraz trzy specjalne jubileuszowe wyróżnienia. Nazwiska Laureatów ogłoszone zostaną podczas Gali.

Pożegnanie Czesława Miłosza

Dlaczego Poeta po latach emigracji osiadł w Krakowie? Jakie były wtedy Jego ochoty i apetyty? I dlaczego niektórzy nie chcieli, by został pochowany na Skałce?

Piłka po krakosku

Kto to jest kibic? Skąd mecze oglądał Leszek Mazan? I kto był pierwszy - Cracovia czy Wisła?

Wracają słowa i dźwięki: Zostało z tych lat

Jak bawiono się w Krynicy przed wojną? Kto kupił dla polskiej armii dwa samoloty? I dlaczego pies nie chciał szczekać podczas nagrania słuchowiska „Most” Ignacego Fika?

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię