|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

 

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do Krakowa, który zwiększył liczbę kursów tramwajów i autobusów. To spodobało się 39% głosujących.

Drugie miejsce dla sądeckiego technikum numer 7, które okazało się najlepszym w Polsce. Ta nominacja zyskała 36% głosów.

Na trzecim miejscu uplasował się Kraków, który podjął nowe kroki w walce ze smogiem. Na tę propozycją zagłosowało 25% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków pogłębiający się kryzys w małopolskiej służbie zdrowia. Tak uważa 50% osób.

Na drugim miejscu znaleźli się posłowie z Małopolski, którzy przyczynili się do kompromitacji opozycji w Sejmie. Na tę nominację zagłosowało 38% osób.

Trzecie miejsce – z wynikiem 12% głosów – dla ataku na biuro PiS w Chrzanowie.

 


Wyczyn Tygodnia: 

1. Nowy program osłonowy dla krakowian, którzy wymienili piec węglowy na ekologiczny. Krakowski Alarm Smogowy uruchamia portal edukacyjny dla dzieci i nauczycieli. Lokalny Program Osłonowy skierowany jest do mieszkańców Krakowa, którzy po likwidacji pieca węglowego płacą wyższe rachunki za ogrzewanie. Nowe zasady przegłosowali krakowscy radni. WIĘCEJ  Krakowski Alarm Smogowy uruchomił portal edukacyjny dla dzieci i nauczycieli. Można z niego dowiedzieć się m.in., czym jest smog, jak powstaje i jak wpływa na nasze zdrowie. Są tam gotowe scenariusze lekcji, karty pracy, gry edukacyjne, audiobooki i filmy edukacyjne. WIĘCEJ

2. Sądeckie technikum nr 7 najlepsze w Polsce. Technikum nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych Józefa Kustronia w Nowym Sączu najlepszym technikum - wynika z ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych. Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych po raz 20. przygotował miesięcznik "Perspektywy". WIĘCEJ

3. Kraków zwiększa liczbę kursów tramwajów i autobusów. Więcej autobusów, więcej tramwajów, więcej połączeń. Od poniedziałku w Krakowie mamy wielkie wzmocnienie komunikacji miejskiej, czyli tak zwaną maksymalizację. Zmiana siatki połączeń ma być zdecydowanie atrakcyjniejsza dla pasażerów. WIĘCEJ

 

Blamaż Tygodnia: 

1. Pogłębiający się kryzys w służbie zdrowia w Małopolsce: patowa sytuacja w szpitalu w Proszowicach, w regionie brakuje lekarzy do pracy w specjalistycznych karetkach pogotowia. W proszowickim szpitalu jeden z lekarzy trafił na oddział kardiologii, po tym, jak w sobotę miał zawał. Źle czuł się już w czasie pełnionego w szpitalu dyżuru. Związki zawodowe chcą o sytuacji zawiadomić prokuraturę i państwową inspekcję pracy. CZYTAJ Także coraz więcej stacji pogotowia ratunkowego w Małopolsce myśli o rezygnacji z karetek specjalistycznych. Placówki mają problemy z dopięciem grafików dla ambulansów typu S, w których muszą dyżurować lekarze. WIĘCEJ

2. Atak na biuro Prawa i Sprawiedliwości w Chrzanowie. Zarzut stosowania przemocy z powodów przekonań politycznych postawiła prokuratura w Chrzanowie mężczyźnie, który we wtorek uderzył w twarz pracownika biura PiS w Chrzanowie. WIĘCEJ

3. Posłowie z Małopolski przyczynili się kompromitacji opozycji. Czterech posłów opozycji z Małopolski zapłaci kary finansowe za nieobecność podczas głosowania w sprawie obywatelskiego projektu liberalizującego prawo aborcyjne "Ratujmy Kobiety". Na sali sejmowej zabrakło m.in. Bogusława Sonika i Ireneusza Rasia z PO oraz Jerzego Meysztowicza i Marka Sowy z Nowoczesnej. WIĘCEJ

fot: Jacek Bańka

Zwiększenie liczby kursów tramwajów i autobusów w Krakowie zasługuje na tytuł wyczynu tygodnia - tak zgodnie mówili w Radiu Kraków małopolscy politycy. Od tygodnia liczba kursów wzrosła o 10%, co kosztowało budżet miasta ok. 30 mln zł. Jak przypominała Małgorzata Jantos, krakowska radna Nowoczesnej, nie wszystkich mieszkańców te zmiany przekonują, dlatego konieczne będą korekty w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej:

Będziemy się starali w Radzie Miasta wprowadzać jeszcze korekty - jeśli np.mieszkańcom nie odpowiadają kursy konkretnych autobusów. Jednak dotychczasowe zmiany już teraz oceniam pozytywnie.

Jak dodawała Daria Gosek-Popiołek z partii Razem, teraz najważniejsze jest to, by Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wysłuchał mieszkańców:

Skoro mamy rok wyborczy, to może wreszcie głos wyborców zostanie wzięty pod uwagę. Jest to konieczny, byśmy wreszcie przesiedli się z samochodów do autobusów.

Goście programu byli także zgodni, że na blamaż tygodnia zasługuje pogarszająca się sytuacja w służbie zdrowia, co widać m.in. w szpitalu w Proszowicach. jak przekonywał Grzegorz Biedroń, wojewódzki radny Prawa i Sprawiedliwości, od kilkudziesięciu lat nasza opieka zdrowotna dryfuje i nie zmieni tego nawet najwybitniejszy lekarz na stanowisku ministra:


Problemy są tak duże, że zostawienie ich w rękach lekarzy niczego nie zmieni. Dziś jedyne rozwiązanie widzimy w ciągłym dosypywaniu pieniędzy, ale to nie zmieni funkcjonowania całego systemu.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

Jacek Bańka/bp

83%
17%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 2

Daniel

Sobota, 13 stycznia 2018, 19:17

Tak słuchałem sobie Radia dzisiaj.... Zmiany w szkolnictwie nie wpływają dobrze na poziom nauczania w szkołach... Tylko że, zmian (powstania gimnazjów) nie dokonał PiS. Ten model edukacji nie zdał egzaminu. Teraz wróciło wszystko do normy.

Odpowiedz

antypropaganda

Sobota, 13 stycznia 2018, 10:03

Jaja sobie robicie z tą walką ze smogiem??? Jaki wyczyn???? Że wiatr wieje??????????????

Odpowiedz