|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do antysmogowego pospolitego ruszenia, które nie traci tempa. To podoba się 44% głosujących.

Drugie miejsce dla nowej umowy AGH z policją, która ma ukrócić burdy na miasteczku studenckim. Ta propozycja zyskała 41% głosów.

Na trzecim miejscu znalazły się uczennice z Grybowa, które zostały laureatkami ogólnopolskiej olimpiady organizowanej przez ZUS. Na tę nominację zagłosowało 15% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków brak porozumienia w sprawie pociągów niszczejących na bocznicy w Bieżanowie. To nie podoba się 41% głosujących.

Na drugim miejscu znalazł się strzał w potylicę na szkolnym przedstawieniu w jednej ze skawińskich podstawówek. Na tę propozycję zagłosowało 35% osób.

Trzecie miejsce i 24% głosów dla archeologicznego znaleziska na bocheńskim rynku, które zostanie zakopane, bo zbliżają się uroczystości z udziałem władz państwowych.

 

 


WYCZYN:

1. Koniec z burdami na terenie miasteczka studenckiego AGH. Uczelnia w tej sprawie podpisała umowę z policją - Policja będzie patrolować miasteczko studenckie AGH w Krakowie i będzie mogła bez informowania władz uczelni - jak to było dotychczas - interweniować na terenie całego miasteczka. Studenci się oburzają, bo wiąże się to na przykład z nakładaniem mandatów za picie alkoholu poza wyznaczonymi do tego miejscami. Szczęśliwi są natomiast mieszkańcy okolicznych osiedli, bo mają nadzieję, że wreszcie zapanuje tam porządek. WIĘCEJ

2. Antysmogowe pospolite ruszenie nie traci tempa - Małopolski Sejmik przyjmuje tymczasową uchwałę smogową dla Krakowa (WIĘCEJ), w Zakopanem ekocertyfikaty trafiają do kolejnych właścicieli hoteli (WIĘCEJ), jest również szansa na przyłączenie Kościeliska do geotermii podhalańskiej (WIĘCEJ).

3. Uczennice z Grybowa laureatkami ogólnopolskiej olimpiady organizowanej przez ZUS - W finałowej rozgrywce w Warszawie uczennice z Grybowa zajęły trzecie miejsce. To ogromy sukces dla licealistek tym bardziej, że w ostatnim etapie olimpiady zmierzyło się 20 najlepszych zespołów z całego kraju. Laureatki zgodnie przyznają, że to czego nauczyły się o ubezpieczeniach na pewno zaowocuje w przyszłości. WIĘCEJ

 

 

BLAMAŻ:

1. Bez porozumienia w sprawie pociągów niszczejących na bocznicy w Bieżanowie - PKP odrzuciło ofertę Kolei Małopolskich w sprawie zakupu kilkunastu pociągów, które od miesięcy niszczeją na bocznicy kolejowej w Bieżanowie. Przewoźnik regionalny chciał wyremontować tabor i jesienią wstawić go na tory. Plany zablokowała jednak PKP Intercity. WIĘCEJ

2. Strzał w potylicę na szkolnym przedstawieniu w jednej ze skawińskich podstawówek - Dzieci z piątych i szóstych klas Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie wystawiły przedstawienie o Żołnierzach Wyklętych. Jedną ze scen było strzelanie sobie w tył głowy - napisała Gazeta Krakowska. Współautorka scenariusza, Małgorzata Barć, zapewniała, że rodzice małych aktorów znali scenariusz i wiedzieli, że znajduje się tam dosadna scena egzekucji. Mimo wszystko temat ten wzbudził ogromne emocje internautów.

3. Archeologiczne znalezisko na bocheńskim rynku zostanie zakopane, bo zbliżają się uroczystości z udziałem władz państwowych - Archeolodzy na Rynku w Bochni znaleźli ślady średniowiecznego ratusza, ale lada dzień znowu je zasypią. Na dodatek, czasu nie ma zbyt wiele, bo 19 maja na bocheńskim Rynku odbędą się strażackie obchody z udziałem władz państwowych. Dlatego badania pozostałości ratusza mają potrwać tylko do końca tygodnia. Później trzeba rozpocząć zasypywanie bezcennego znaleziska. WIĘCEJ

fot: Jacek Bańka

Brak porozumienia w sprawie pociągów niszczejących na bocznicy w Bieżanowie zasługuje na tytuł blamażu tygodnia - tak zgodnie mówili małopolscy politycy. Jak przekonywał Wojciech Kozak, wicemarszałek Małopolski z PSL, tym problemem powinna już zająć się prokuratura:


Zostały wydane pieniądze publiczne na pojazdy, które teraz powinny służyć obywatelom. Była już propozycja wykorzystania tych pociągów, ale nie zgodziła się na to spółka PKP Intercity, dlatego też jej działalność powinna zostać wzięta pod lupę.


Jak dodawał Józef Gawron, wicewojewoda z PiS, brak porozumienia w sprawie pociągów jest zdumiewająca:


Ile można negocjować i dlaczego tak nieskutecznie? Pociągi muszą zostać albo sprzedane - tak, aby udało się odzyskać chociaż część nakładów- albo powinny zostać wyremontowane i dalej służyć podróżnym.


Goście programu dobrze natomiast ocenili porozumienie miedzy Akademią Górniczo-Hutniczą a policją o patrolowaniu terenu miasteczka studenckiego. Jak podkreślał Jakub Kwaśny, tarnowski radny stowarzyszenia Inicjatywa Polska i SLD, nie można wiązać obecności funkcjonariuszy z jakimkolwiek ograniczaniem wolności studentów:


Dzisiaj policjanci wiedzą, że maja raczej pomagać i pouczać, niż być organem represji. Z drugiej strony trochę smuci to, że w ogóle trzeba sięgać w takich miejscach po pomoc policji.


Małopolscy politycy byli także zgodni w dobrej ocenie kolejnych działań antysmogowych. Jak przekonywał Jerzy Fedorowicz, senator PO, świadomość zagrożeń związanych z jakością powietrza sprawia, że mieszkańcy Krakowa zaczynają więcej wymagać sami od siebie:


Co ma powiedzieć dziecko, które wychodzi do szkoły z domu, w którym ojciec pali odpadami? A przecież wystarczy w okolicy jeden taki dom, by wszyscy wokół byli truci dymem.


Rozstrzygnięcie plebiscytu we wtorek o godz. 8.30.

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 4

Marek

Sobota, 29 kwietnia 2017, 10:27

Chory kraj, chore szkoły... Niedawno ukrzyżowanie, teraz strzał w potylicę - może jeszcze egzekucje zbiorowe? Najlepiej w klasach I - III. A przedszkolaki uczyć o tym jak torturowano Inkę.

Odpowiedz

Pol-Exit

Piątek, 28 kwietnia 2017, 20:45

@Belizariusz

54%, i co na zrobisz? Nie damy się zagazować.

Odpowiedz

Piątek, 28 kwietnia 2017, 20:38

Przepraszam,a ile jest tych burd na miasteczku? Nie przesadzają??

Odpowiedz

Belizariusz

Piątek, 28 kwietnia 2017, 18:01

I znowu smog w głosowaniu na wyczyn? Naprawdę innych tematów już nie ma w tym mieście? :D

Odpowiedz