|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do pana Jacka Kowalskiego. Ten miłośnik komunikacji miejskiej stworzył specjalną stronę internetową, która wskazuje położenie wszystkich tramwajów, które aktualnie kursują po Krakowie. To spodobało się 49% głosujących.

Drugie miejsce dla Krakowa, który stawia na edukację ekologiczną w praktyce. Ta propozycja zyskała 32% głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się odnowiony i nagrodzony dworzec w Wieliczce a także przetarg na modernizację linii Chabówka-Zakopane. Inwestycje kolejowe zdobyły 29% głosów.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków fakt, iż już ponad 50 dni w tym roku krakowianie oddychali zanieczyszczonym powietrzem. To nie podoba się 69% głosujących.

Na drugim miejscu – z wynikiem 24% głosów – znalazła się ulica Krakowska w Tarnowie, która nie ma szczęścia do remontów.

Trzecie miejsce dla nowej "mody" wśród przestępców, czyli dla napadów na bankomaty. TA nominacja zyskała 7% głosów.

 


WYCZYN:

1. "Zasadź się na drzewa", czyli Kraków stawia na edukację ekologiczną w praktyce - W Krakowie trwa kolejna akcja sadzenia zieleni! Zarząd Zieleni Miejskiej wspólnie z mieszkańcami sadzi nowe krzewy i rośliny m.in. na ul. Aleksandry w Kurdwanowie i w parku Młynówka Królewska. Krzewy magnolii w parku Młynówka Królewska przy ulicy Grottgera w Krakowie posadziły dzieci z pomocą Zarządu Zieleni Miejskiej i prezydenta Jacka Majchrowskiego. To uzupełnienie tego, co już w parku zostało zrobione. Jesienią pojawiły się tam nowe krzewy i rośliny. WIĘCEJ

2. Odnowiony dworzec w Wieliczce nagrodzony. Przetarg na modernizację linii Chabówka-Zakopane - Dworzec w Wieliczce nie tylko służy mieszkańcom, ale także cieszy oko. Budynek został wyróżniony w konkursie Zabytek Zadbany (WIĘCEJ).Tymczasem ogłoszono przetarg na modernizację linii kolejowej Chabówka-Zakopane. Po jej remoncie nie tylko skróci się czas przejazdu, ale odnowione zostanie 12 stacji i przystanków. (WIĘCEJ)

3. Miłośnicy tramwajów w Krakowie zyskali nie lada atrakcję - Specjalna strona internetowa została stworzona przez miłośnika krakowskiej komunikacji, Jacka Kowalskiego i wskazuje położenie wszystkich tramwajów, które aktualnie kursują po Krakowie. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ:

1. Już ponad 50 dni w tym roku krakowianie oddychali zanieczyszczonym powietrzem - W Krakowie od początku roku do końca marca były już 53 dni z przekroczeniami dopuszczalnych, dobowych norm zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM10. Władze miasta 18 razy wprowadzały w tym okresie darmową komunikację miejską. WIĘCEJ

2. Ulica Krakowska w Tarnowie nie ma szczęścia do remontów - Remont ulicy Krakowskiej w Tarnowie opóźni się co najmniej o kilka tygodni. Powodem opóźnienia jest konieczność ponownego ogłoszenia przetargu na remont tej jezdni. W pierwszym podejściu najniższa złożona przez wykonawcę oferta opiewała na blisko 6 milionów złotych. Tymczasem w budżecie tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji zabezpieczono na ten cel tylko 4,5 miliona złotych. WIĘCEJ

3. Nowa "moda" wśród przestępców: napady na bankomaty - Przestępcy poszli z duchem czasu i nie napadają już na banki. Ich łupem stają się pieniądze umieszczane w bankomatach. Maszyn przechowujących gotówkę jest coraz więcej, podobnie jak prób kradzieży. W Krakowie do jednego z takich zdarzeń doszło w środę. Miesiąc temu złodzieje zniszczyli bankomat w Zakopanem. WIĘCEJ

fot: Teresa Gut

O wyczynie i blamażu mijającego tygodnia dyskutowali w studiu Radia Kraków Kazimierz Chrznowski (Przyjazny Kraków), Adam Kalita (PiS) i Grzegorz Filipek (.Nowoczesna).

Kolejny odcinek serialu o remoncie ulicy Krakowskiej w Tarnowie to blamaż tego tygodnia - uznali goście audycji Wyczyn I Blamaż. Przypomnę - urzędnicy musieli unieważnić przetarg na kolejny remont, ponieważ firmy budowlane oszacowały koszt na poziomie 6 mln zł. tymczasem urzędnicy w budżecie zabezpieczyli tylko 4,5 mln zł. - Urzędnicy musieli się pomylić. To blamaż tygodnia. Natomiast przedłużający się remont ul. Krakowskiej to skandal - mówi Adam Kalita, krakowski radny Prawa i Sprawiedliwości. We wcześniejszej rozmowie z reporterami Radia Kraków dyrektor tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji twierdził, że "Był szum medialny i wykonawcy się asekurują, stąd zawyżenie kwoty".
Grzegorz Filipek z Nowoczesnej uznał za blamaż fatalną jakość powietrza w stolicy Małopolski i fakt, że w 2017 roku ponad 50 dni krakowianie oddychali zanieczyszczonym powietrzem. - Działania antysmogowe trzeba przyspieszyć i oczekiwałbym od parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, aby nie zostawiali tego do przyszłego sezonu grzewczego - mówił w czasie audycji.

Za wyczyn tygodnia goście uznali akcję "Zasadź się na drzewa", czyli koordynowaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej inicjatywę sadzenia drzew i krzewów.
Dyskusja rozgorzała także na temat aplikacji, która pozwala śledzić tramwaje w internecie i dzięki temu sprawdzać ich punktualność to jedna z propozycji na wyczyn tygodnia. Zyskuje ona coraz większe poparcie internautów, którzy głosują w naszym plebiscycie.
Goście audycji Wyczyn i Blamaż, zgodnie uznali, że taka aplikacja napisana przez miłośnika komunikacji, była potrzebna w Krakowie, ale zaznaczyli, że urzędnicy powinni ją stworzyć dużo wcześniej. - Teraz ZIKIT powinien teraz tę aplikację odkupić -mówi rady Kazimierz Chrzanowski z klubu Przyjazny Kraków.

Głosowanie w naszym plebiscycie trwa do poniedziałku. Wyniki zaprezentujemy, jak zawsze, o godz. 8.30.

 

Teresa Gut/bp

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0