|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do pani Katarzyny - nauczycielki z Krakowa, która znalazła się w gronie najlepszych w całej Polsce. Ta propozycja zyskała 35% głosów.

Drugie miejsce dla rodziców pacjentów Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, którzy zebrali pieniądze na sprzęt medyczny. To spodobało się 34% głosujących.

Na trzecim miejscu znalazł się Grób Pański u o. Pijarów, który znowu wywołuje dyskusje. Na tę nominację zagłosowało 31% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków fakt, iż co drugi samochód przebadany przez policję w Krakowie nie spełnia norm emisyjnych. To nie podoba się 48% osób.

Na drugim miejscu znalazła się awantura o Muzeum PRL w Krakowie. Ta nominacja zyskała 34% głosów.

Trzecie miejsce wędruje do Pleśnej, gdzie miało być nowocześnie i ekologicznie, skończyło się jednak porażką. Na tę propozycję zagłosowało 18% osób.

 

 


Wyczyn:

1. Grób Pański u o.Pijarów znowu wywołuje dyskusje. Tym razem duchowni włączają się w debatę o uchodźcach - Ciała uchodźców zawieszone w otchłani morskiej - to główny element tegorocznego wystroju Grobu Pańskiego w krypcie kościoła oo. Pijarów w Krakowie. Projekt wyłoniono w konkursie, którego wyniki zostały ogłoszone w Wielki Czwartek. WIĘCEJ

2. Rodzice pacjentów Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu zebrali pieniądze na sprzęt medyczny - Rodzice pacjentów leczonych w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu postanowili, w jakiś sposób wspomóc placówkę. Zorganizowali zbiórkę na zakup podstawowego sprzętu kardiologicznego. Efekty akcji przerosły ich oczekiwania. Chcieli zebrać 5, a zebrali... 30 tysięcy złotych! WIĘCEJ

3. Nauczycielka z Krakowa w gronie najlepszych w całej Polsce - Pasja, talent i miłość do dzieci - z wzajemnością. To wprowadziło Katarzynę Hrynkiewicz do grona 10 najlepszych Nauczycieli Muzyki w 2016 roku. Pani Kasia w głosowaniu internetowym zajęła drugie miejsce, dostała również specjalną nagrodę od Polskiej Rady Muzycznej. WIĘCEJ

 

Blamaż:

1. Awantura o Muzeum PRL w Krakowie - Ministerstwo Kultury nie przyznało placówce dotacji na jej rozbudowę, bo muzeum nie wywiązało się z harmonogramu inwestycyjnego. Część radnych widzi w decyzji ministra działania polityczne. WIĘCEJ

2. W Pleśnej miało być nowocześnie i ekologicznie, skończyło się jednak porażką - Na terenie niewielkiej podtarnowskiej Pleśnej zamontowano ponad 100 ulicznych lamp, które zasilane są wyłącznie energią słoneczną. Po kilku miesiącach użytkowania okazało się jednak, że lampy nie do końca się spisują. Niektóre słabiej świecą, inne... w ogóle nie działają.  WIĘCEJ

3. Co drugi samochód przebadany przez policję nie spełnia w Krakowie norm emisyjnych - Tylko od początku kwietnia policjanci w Krakowie wykonali ponad sto kontroli spalin w samochodach. Połowa z nich zakończyła się odebraniem dowodu rejestracyjnego z powodu nadmiernej emisji zanieczyszczeń. Jak się okazuje, kierowcy często nie mają świadomości, że ich samochód nie nadaje się do jazdy. WIĘCEJ

fot: Jacek Bańka

Grób Pański w kościele o.Pijarów, który przypomina o tragedii uchodźców,  zasługuje na tytuł wyczynu tygodnia. Jak przekonywała Agnieszka Ścigaj,posłanka Kukiz'15, instalacja miała poruszyć nasze sumienia:


Takie było założenie autora - wywołać głęboką dyskusję dotycząca naszego człowieczeństwa. Ta poruszająca praca ma być głosem w sprawie tragedii i naszej odpowiedzialności.


Jak dodawał Jarosław Szlachetka, poseł PiS, grób u Pijarów pokazuje jeden z największych problemów, jakie dotykają współczesną cywilizację:


Instalacja nie tylko mówi o tragedii ludzi próbujących dostać się do lepszego świata, lecz także dotyka głęboko chrześcijańskich problemów. W tym sensie pokazuje wędrówkę nas wszystkich, chrześcijan.

Sporo dyskusji wywołała także sprawa Muzeum PRL, któremu Ministerstwo Kultury wstrzymało dotację na rozbudowę, bo placówka nie wywiązuje się z harmonogramu prac. Jak podkreślała Małgorzata Jantos, krakowska radna .N, kłopoty muzeum wynikają także z tego, że jest finansowane przez dwa podmioty, ministerstwo i samorząd. Jeśli po wyborach samorządowych zmieni się władza, to podobnych problemów możemy sie spodziewać także w Muzeum AK i Teatrze Stu, bo obie te instytucje prowadzą jednocześnie prezydent miasta i marszałek województwa:


Już teraz mamy tam sytuacje patową. Od lat apelujemy o to, by marszałek prowadził jedną placówkę, a prezydent drugą. Wtedy nie mielibyśmy kłopotów z ich finansowaniem.


Goście programu nie byli natomiast  zgodni w ocenie zbiórki przeprowadzonej przez rodziców małych pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu. Z jednej strony należy wysoko ocenić inicjatywę rodziców, z drugiej musi wzbudzić zażenowanie brak w szpitalu podstawowego sprzętu - przekonywał Józef Lassota, poseł PO:


Jeśli brakuje sprzętu o wartości 5 tys. zł, to coś jest nie tak. Możemy oczywiście obwiniać państwo za brak ciągły brak pieniędzy na  służbę zdrowia, ale w tym wypadku może budzić wątpliwość samo prowadzenie placówki.


Rozstrzygnięcie plebiscytu we wtorek o godz. 8.30.

 

29%
71%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 5

An

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:22

Kto to tu wypisuje takie bzdury ? Te kilka głosów ponizej to jakis margines ... szczególnie grób u Pijarów jest jak najbardziej wyczynem

Odpowiedz

kkj

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 09:48

@Marek

Bo RK już od jakiegoś czasu jest poprawne politycznie, żeby nie napisać wyrazu na L.

Odpowiedz

KR

Wtorek, 18 kwietnia 2017, 07:55

Tendencyjny plebiscyt. Grób u pijarów powinien być blamażem, podobnie zbiórka pieniędzy na sprzęt. Co to dla szpitala 5 tys. Za przeproszeniem, na papier toaletowy szpital jednorazowo wydaje więcej.

Odpowiedz

Galicjanin

Poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 20:46

Tak!. Jest odwrotnie.

Odpowiedz

Marek

Sobota, 15 kwietnia 2017, 18:08

I znowu wśród wyczynów jest to co powinno być blamażem...

Odpowiedz