|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do Krakowa, gdzie miejscy radni zdecydowali, że Zakrzówek będzie użytkiem ekologicznym. To spodobało się 75% głosujących.

Drugie miejsce dla zatrzymania szefa pseudokibiców Wisły Kraków. Ta propozycja zyskała 14% głosów.

Na trzecim miejscu znalazło się 15-lecie fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko”. Na tę nominację zagłosowało 11% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków szokujący pokaz na otwarciu Centrum Macierzyństwa w Krakowie. Tak zdecydowało 46% osób.

Na drugim miejscu uplasowały się śmieci i szkodliwe substancje, które wciąż zalegają w Kluczach i Gorlicach. To nie podoba się 41% głosujących.

Trzecie miejsce – z wynikiem 13% głosów – dla kłopotów z obsadą komisji wyborczych.

 

 


Wyczyn Tygodnia

1. Szef pseudokIbiców krakowskiej Wisły zatrzymany. Policjanci zatrzymali Pawła M., pseudonim "Misiek"; mężczyzna był poszukiwany m.in. w związku z popełnieniem szeregu przestępstw narkotykowych Paweł M., uważany za lidera małopolskich kibiców ukrywał się we Włoszech. WIĘCEJ

2. Zakrzówek użytkiem ekologicznym. Krakowscy radni miejscy zdecydowali o utworzeniu tak zwanego "użytku ekologicznego" na 20-hektarowym terenie zielonym, przylegającym do zalewu Zakrzówek. Ekolodzy chcą ochrony tego terenu przed zabudową. WIĘCEJ

3. Kopiec jak K2, czyli 15 lat lat Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" 15 niepełnosprawnych wspięło się na... krakowskie K2. To w związku z 15. rocznicą założenia Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Z tej okazji podopieczni, przyjaciele oraz wolontariusze zdobyli kopiec Kościuszki. Jak mówią, to właśnie metafora ich codziennego życia, gdzie każdy dzień jest niczym wyprawa na K2. WIĘCEJ

 


Blamaż Tygodnia

1. Pejcze, bielizna i BDSM na otwarciu Centrum Macierzyństwa w Krakowie. Zamiast zdjęć uroczych bobasów - filmy z nagimi kobietami. Zamiast typowych dla porodówki smoczków i butelek - pejcze i bielizna. Taki nietypowy sposób na otwarcie Centrum Macierzyństwa znalazł prezes szpitala im. Rydygiera w Krakowie. WIĘCEJ

2. Prokuratura zakończyła prace, a odpadów w Kluczach nikt nie usunął. Na wywóz czeka także 16 tys. ton szkodliwych substancji w Gorlicach. Prokuratura umarza śledztwo w sprawie pożaru w Kluczach koło Olkusza, a gmina i starostwo przerzucają problemów odpadów z instytucji do instytucji. Za to mieszkańcy Gorlic obawiają się, że żyją na tykającej bombie ekologicznej. Od początku roku udało się zutylizować zaledwie 330 ton chemikaliów. Na neutralizację pozostałych nie ma pieniędzy. 

3. Kłopoty z obsadą komisji wyborczych - w samym Krakowie brakuje ok. 400 osób. Urząd Miejski prowadzi dodatkowy nabór chętnych. Zgłoszenia przyjmowane są w Pawilonie Wyspiańskiego przy Placu Wszystkich Świętych w piątek do godziny 17, a jeśli trzeba będzie także w sobotę. WIĘCEJ

fot: J. Bańka

15-lecie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" w pełni zasługuje na tytuł wyczynu tygodnia - tak zgodnie mówili w Radiu Kraków małopolscy politycy. Kilka dni temu, z okazji jubileuszu, 15 niepełnosprawnych wspięło się na krakowskie K2, czyli Kopiec Kościuszki. Jak przekonywał Jakub Kwaśny, tarnowski radny ze stowarzyszenia Nasze Miasto Tarnów, działalność fundacji udowadnia, że osoby z niepełnosprawnościami nie muszą być wykluczone społecznie:

Działalność fundacji Anny Dymnej nagłaśnia problemy niepełnosprawnych. Ogólnopolskie Dni Integracji pokazują też, że takie osoby mogą się czuć dobrze w naszym społeczeństwie.

Goście programu byli także zgodni, że tytuł blamażu tygodnia powinien przypaść szefowi Szpitala im. Rydygiera za pokaz filmów erotycznych gościem uroczystości otwarcia Centrum Macierzyństwa. Jak podkreślał Jakub Baran z partii Razem, tego typu sensacje odwracają uwagę od prawdziwych problemów służby zdrowia:

Rozmawiamy o sytuacji kobiet, o macierzyństwie żłobkach i wychowaniu dzieci dopiero, gdy ktoś zaprezentuje nam film erotyczny. Tymczasem o problemach połowy społeczeństwa powinniśmy rozmawiać każdego dnia.

Najwięcej emocji wzbudziła jednak sprawa uchwalenia na Zakrzówku użytku ekologicznego. Kilka dni temu uchwałę o użytku ekologicznym, którą przygotowali radni PiS, przyjęła krakowska Rada Miasta. W ten sposób Zakrzówek jest zabezpieczony przed betonowaniem - podkreślał Filip Kaczyński, wojewódzki radny PiS:

To kontra przeciwko planom miejscowym przyjętym za sprawą prezydenta Jacka Majchrowskiego i klubu PO w 2014 roku. Plan doporowadziłby do dalszego betonowania Krakowa, o czym dziś bardzo głośno mówimy.


Z kolei, w opinii Bogusława Kośmidera, radnego PO, objęcie terenów prywatnych uchwałą użytku ekologicznym może się skończyć wielomilionowymi odszkodowaniami, które będzie musiało zapłacić miasto:    

Uważam, że były lepsze i tańsze rozwiązania. Pozostaje też wątpliwość związana z tym, że w ostatniej chwili wyłączono z planów prawie hektar należący do jednego z zakonów.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

80%
20%