|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33
12 630 60 00
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|

Radio Kraków Transmisje – nowa oferta programowa Radia Kraków w DAB+

3

A
A
A
Radio Kraków poszerza ofertę programową. W najbliższy piątek po godz. 18.00 na antenie Radia Kraków słuchacze posiadający radioodbiorniki cyfrowe, będą mogli wybrać pomiędzy słuchaniem programu głównego Radia Kraków w FM-ie a słuchaniem transmisji meczu Wisła Kraków – Korona Kielce w systemie DAB+.

fot: ptj

DAB Na jakich odbiornikach słuchać?

Nieustannie rosnące oczekiwania względem sygnału radiowego stały się tak duże, że popularny dotychczas FM nie może im sprostać. Zasięg, jakoś dźwięku jak również przekaz wzbogacony o dodatkowe treści to tylko część nowości, jakie niesie ze sobą radiofonia cyfrowa.

To nowe, dotąd niewykorzystywane w polskiej radiofonii możliwości, jakie daje wprowadzana sukcesywnie technologia cyfrowego nadawania oraz radioodbiorniki cyfrowe. Dziś osoby posiadające radioodbiornik DAB+, mogą słuchać jak do tej pory wszystkich stacji FM, dodatkowo mają też do wyboru szereg stacji nadających tylko cyfrowo -  m.in. OFF Radio Kraków, którego słuchać można w DAB+, internecie oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Teraz Radio Kraków idzie jeszcze krok dalej. Jako pierwsza rozgłośnia rozszczepiać będzie główny program Radia Kraków na FM i DAB+. Dzięki temu w wybranych porach słuchacze posiadający odbiorniki cyfrowe będą mogli wybrać bieżący program w FM-ie lub transmisje w DAB+. Pierwszy test w piątek 25 września po godz. 18.00. Wtedy, w tym samym czasie Radio Kraków w DAB+ transmitować będzie mecz Wisła Kraków – Korona Kielce a w FM-ie będzie nadawany program zgodny z ramówką.

„DAB + to nie tylko lepsza jakość, to przede wszystkim dużo większe możliwości, jeśli chodzi o poszerzanie oferty dla słuchaczy" – mówi Marcin Pulit, Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków. "My te możliwości chcemy jak najszerzej wykorzystywać. Stąd pomysł na rozdzielanie programu nadawanego w FM-ie i w DAB+, czyli Radio Kraków Transmisje. Dzięki temu nasz słuchacz w tym samym czasie może wybrać program główny Radia Kraków lub transmisję meczu. Dodatkowo ma do wyboru program OFF Radia Kraków. Tylko w ten sposób można przekonać odbiorcę, że decydując się na radio cyfrowe, zyskuje nie tylko cyfrową jakość odbioru, ale też dostęp do dużo szerszej oferty” - dodaje Marcin Pulit.

Radio Kraków w DAB+ nadaje od 31 grudnia 2014 roku. Od stycznia 2015 w DAB+ nadaje także zupełnie nowy cyfrowy kanał OFF Radio Kraków, poświęcony kulturze i muzyce offowej, którego słuchać można w radioodbiornikach DAB+ oraz analogowo przez internet na off.radiokrakow.pl, jak również za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Radia Kraków.

Osoby, które nie posiadają odbiornika cyfrowego, w dalszym ciągu będą mogły słuchać relacji sportowych w specjalnym internetowym kanale sportowym dostępnym na stronie internetowej Radia Kraków a także poprzez bezpłatną aplikację mobilną Radia Kraków.

Co to jest DAB+? Przypominamy

 

 

 

 

RK

Retro Mini i i najbardziej OFFowe radio w mieście, fot. Andrzej Pilichowski Ragno

Liczba komentarzy: 3

K

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 16:12

Ale polant

Odpowiedz

słuchacz

Sobota, 26 września 2015, 11:49

jaki i gdzie jest program dla Radio Kraków Transmisje ?

Odpowiedz

Sobota, 26 września 2015, 09:48

Mam prośbę, żebyście nie lansowali partactwa nierubstwa patologii jaką jest Wisła. To nie jest takie trudne.

Odpowiedz