|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Władysław Kosiniak Kamysz o deklaracjach PiS dot. przedsiębiorców oraz OSP i o prezesie NIK

Prezes PSL Władysław Kosiniak Kamysz uważa, że propozycje przedstawione przez rząd będą dzieliły Polaków i przedsiębiorców. Szef ludowców podczas konferencji w Brzesku w Małopolsce odniósł się w ten sposób do pakietu dla przedsiębiorców podpisanego wczoraj w Katowicach przez premiera. Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. ulgę w ZUS-ie dla przedsiębiorców o przychodach powyżej 10 tysięcy złotych. Tę propozycję skrytykował prezes PSL-u Władysław Kosiniak Kamysz.

Posłuchaj Władysława Kosiniaka Kamysza

Fot. arch. Marek Lasyk

- To kolejny niedobry sygnał, który pokazuje, że grupa przedsiębiorców samozatrudnionych zostanie podzielona. Trzeba wprowadzić dobrowolny ZUS dla wszystkich przedsiębiorców, to jest 1500 co miesiąc w portfelu przedsiębiorcy, to jest szansa na stworzenie miejsc pracy. Niektórzy proponują szybki wzrost płacy mininamlnej. Płacę  minimalną pobiera w Polsce dzisiaj ok. 15 - 16% pracowników. Rozwiązaniem na podniesienie płacy dla co najmniej 50 -60% to jest kwota wolna od podatku -mówił prezes PSL.

Sprzeciwił się też możliwości upaństwowienia po wyborach Ochotniczych Straży Pożarnych. Jak poinformował Zarządu Główny Ochotniczych Straży Pożarnych, wpłynął do niego projekt nowej ustawy o zarządzaniu kryzysowym, w którym była mowa m.in. o podporządkowaniu i wcieleniu stowarzyszenia OSP i Związku OSP do Obrony Cywilnej.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zaprotestowało przeciwko upolitycznieniu dyskusji o Ochotniczych Strażach Pożarnych przez opozycję. MSWiA podkreślił, że docenia rolę i znaczenie OSP i że od 2015 fundusze dla OSP przekazywane z budżetu państwa zwiększyły się o ok. 30 procent. Resort nie zdemontował jednak informacji o propozycji włączenia OSP po wyborach w struktury Obrony Cywilnej. 

Prezes PSL odniósl się też do sprawy prezesa NIK. Zdaniem Władysława Kosiniaka Kamysza Marian Banaś powinien się podać do dymisji po materiale dziennikarzy TVN-u. Według reporterów tej stacji w krakowskiej kamienicy należącej do szefa Najwyższej Izby Kontroli funkcjonuje pensjonat z pokojami wynajmowanymi na godziny.  Pensjonat mają według dziennikarzy TVN prowadzić osoby powiązane ze światem przestępczym. Prezes PSL komentując te doniesienia powiedział, że "jak widać najciemniej jest pod latarnią".

 

 

Bartek Maziarz/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

48%
52%