|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W jaki sposób rozliczany będzie odbiór śmieci w Tarnowie?

Jeszcze do poniedziałku prezydent Tarnowa Roman Ciepiela proponował, by zmienić dotychczasowy system naliczania "od osoby", na stosowany w wielu miastach sposób połączony ze zużyciem wody. Według wyliczeń urzędników, za śmieci nie płaciło kilkanaście tysięcy mieszkańców, co miało się zmienić po przyjęciu zmian w sposobie naliczania opłat. Takie rozwiązanie nie spodobało się jednak tarnowskim radnym, którzy skrytykowali pomysł prezydenta w trakcie konsultacji na komisjach.

Posłuchaj co mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa

Fot. Pixabay

- Przedstawię Radzie Miasta alternatywną propozycję wzrostu stawek w takim systemie jak do tej pory. Jeśli to zostanie utrzymane, wzrost musi sięgać 16 złotych 20 groszy - wyjaśnia Roman Ciepiela.

To będzie oznaczało, że 4-osobowa rodzina, według nowej propozycji prezydenta, zapłaci miesięcznie 64,80 zł za odbiór śmieci, zamiast dotychczasowych 34 złotych. Przypomnijmy, że w przypadku przyjęcia systemu powiązanego ze zużyciem wody, kwota po podwyżkach sięgnie 54 złotych.

O ostatecznym kształcie zmian w systemie opłat śmieciowych zadecyduje tarnowska Rada Miejska, podczas sesji 28 lutego. 

 

 

 

 

(Marcin Golec/ko)

13%
87%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 82

Tarnów jest OK

Niedziela, 24 lutego 2019, 14:47

Pan Ciepiela powinien pogodzić się z faktem ze Tarnów już dawno ma poniżej 100 tys. Wystarczy zrobić weryfikację danych . Wielu wyjechało i dalej jest zameldowanych w Tarnowie ze zwykłego lenistwa sam znam kilka takich osób które nie mają zamiaru wracać . Poza tym Podatki Panie prezydencie . Jak to miasto ma funkcjonować kiedy pokaźny procent firm i kolokwialnie mówiąc użytkowników Tarnowa nie jest z Tarnowa ? Wiele firm prowadzących działalność na terenie miasta jest zarejestrowanych poza nim i nie płacących podatków w Tarnowie oprócz gruntowego jeżeli mają swoje ale w większości przypadków są na wynajętym przykładów ile dusza zapragnie .Korzystają z infrastruktury niszczą poprzez zużycie nasze miasto zadymiają Tarnów starymi dieslami wystarczy popatrzeć po rejestracjach na ulicy są momenty że auta z Tarnowa nie uświadczysz. A wieczorem wracają do swoich czyściutkich zadbanych gmin z pięknym ryneczkiem czystym powietrzem i mają głęboko że za to wszystko płacą mieszkańcy pieniędzmi i zdrowiem . Chcecie rozwiązanie ? Proszę bardzo wszystkie firmy które prowadza działalność w Tarnowie a są zarejestrowane poza nim opłata za śmieci 100 zł od właściciela i każdego pracownika miesięcznie . Nie jesteście w stanie ich dodatkowo opodatkować chociaż pewnie jakiś kumaty prawnik by coś wymyślił , to niech płacą za to co można od nich wyegzekwować. Dalej mało w budżecie ? Jak mieszkasz w Tarnowie masz kartę miejską mieszkańca parkowanie na mieście 80 gr. za godzinę jak nie jesteś mieszkańcem 20 zł za godzinę , idąc Krakowską i patrząc po rejestracjach to jest taka kasa że spokojnie wystarczy na remonty ulic i walkę ze smogiem . A jak spadnie ilość parkujących to mamy mniej rozjeżdżone ulice i mniej smogu w powietrzu w obu przypadka Tarnów wygrywa. Trochę pomyślunku Państwo Radni I panie Prezydencie a nie tylko sięganie do kieszeni mieszkańców . Którzy czują się obco w swoim mieście bo ciężko spotkać Tarnowianina . I jeszcze szczególik oni na was nie głosują my tak.

Odpowiedz

Piątek, 22 lutego 2019, 15:42

Chyba nie odróżniacie gosposi od gospodyni. Gospodyni to pani domu, gosposia to służąca.

Odpowiedz

Piątek, 22 lutego 2019, 15:33

@gosposia

Gosposia prowadzi pewnie gospodarstwo domowe i potrafi zbilansować budżet swojego gospodarstwa.

Odpowiedz

gosposia

Piątek, 22 lutego 2019, 10:10

czy NMT zagłosuje za podwyżką śmieci w wysokości ponad 16 złotych ? czekam na odpowiedź

Odpowiedz

Piątek, 22 lutego 2019, 09:38

totalna kompromitacja totalnych z PO

Odpowiedz

As

Piątek, 22 lutego 2019, 00:07

@pani od polskiego

Ceny prądu się nie zmieniły a podatki od nieruchomości i gruntowych. ale owszem. Teraz tylko należy przerzucić nadwyżkę na pokrycie kosztów śmieciowych.

Odpowiedz

AntyRom

Czwartek, 21 lutego 2019, 17:04

@...

Nieudaczniki z PO umieją tylko puszyć się jak mają nieswoją kasę wydać.. Typowe dla pozorantów z tej partii. Nie głosując na PiS wszyscy co mają uwłaszczone grunty miejskie zostali z dopłatą 60% do wynalazku Romana pt. "Używasz wody - płać za tych co nie chcą płacić za śmieci"..

Odpowiedz

...

Czwartek, 21 lutego 2019, 15:39

@już nigdy na tych z UW

spadaj

Odpowiedz

już nigdy na tych z UW

Czwartek, 21 lutego 2019, 13:25

Brak bonifikaty przy uwłaszczeniu gruntów miejskich, podwyżka podatków. I pieniądze na: tablice świetlne na przystankach, rower miejski - takie projekty realizują bogate, duże miasta, które rozwijają się a nie podupadające 100-tysięczne miasto. Włodarze takiego miasta powinni przede wszystkim 90% swojej energii włożyć w starania o pozyskanie inwestorów, którzy sprawią, że będzie można zarabiać pensje pozwalające na rozwój miasta. Po studiach nie wyjechałem i choć pracuję w Krakowie to zostałem nakłoniony przez żonę. Obecnie dziecko na studia wybiera się do Krakowa i już nie będzie mnie tu nic trzymać. Będę wchodzić i czytać stałe komentarze na temat Tarnowa: zaścianek, pipidówa, wyludnienie - z jedną różnicą: satysfakcją, że wyjechałem. Nie byłem przekonany do obecnego prezydenta ale uległem retoryce antypis. Nigdy więcej nie zagłosuję na środowisko p. Ciepieli.

Odpowiedz

Interpunkcja!

Czwartek, 21 lutego 2019, 12:48

Anonimie zapał świeczkę, pomódl się, może coś z nieba spódnica?

Odpowiedz

Czwartek, 21 lutego 2019, 12:39

Romuś zapal swieczkę , pomódl się może cos z nieba spodnie ? .

Odpowiedz

modliszka

Czwartek, 21 lutego 2019, 08:45

"suma sumarum" dzięki NMT będziemy mieli podwyżkę i jak nie miało głosować za projektem Ciepieli to będzie głosować za podwyżkami które-- czy nie są projektem Ciepieli? Brawo prezydencie masz dobry czas w radzie wszystko pójdzie jak po maśle

Odpowiedz

Środa, 20 lutego 2019, 23:35

16 zł za segregowane? Ja mam tyle płacić i jeszcze segregować? Gdzie te śmieci trzymać w domu w małej kuchni? Skandal!

Odpowiedz

do wieczorny i beata

Środa, 20 lutego 2019, 20:26

Za brak zdolności rządów PO - ekipy Tarnowianie , dzisiaj to NMT , maja płacić teraz mieszkańcy Tranowa . ŹLE zarządzano Spółkami , ważny był zawsze pijar , reklamy wyborcze . A teraz podwyżki z 8.5 na 16 zł. Skandal . Radni nie dajcie się .

Odpowiedz

Beata

Środa, 20 lutego 2019, 19:34

Ta podwyżka do dobry pomysł. Dlaczego dopłacać do śmieci z budżetu skoro są inne pilne potrzeby?

Odpowiedz

Wieczorny

Środa, 20 lutego 2019, 17:45

Wszędzie naokoło jest znacznie drożej niż w Tarnowie, więc trzeba podnieść. Do baku śmieciarki nie leje się wody a śmieciarze chcą jeść i zarabiać więcej do czego zachęca Kaczor i Morawiecki.

Odpowiedz

T

Środa, 20 lutego 2019, 17:03

@prezes

Powinni stanąć na wysokości zadania i sami zapłacić, było ich przecież ponad 22 tysiące w drugiej turze. Podobno na Ciepielę głosowała "elyta" to chyba ich stać, wystarczy po pięćset złotych od osoby.

Odpowiedz

temida

Środa, 20 lutego 2019, 16:27

@ pani od polskiego Koszty wywozu odpadów to również bylejakość rozwiązań komunikacyjnych w rejonie odbioru odpadów. Lokalne interesiki sitwy przebijają racjonalne wykonywanie odbioru odpadów. Jestem ciekawa jak te kwoty zostaną rozliczone przez NMT i tylko chodzi o normalność , ale jeśli nie jest to w interesie urzędników to ????

Odpowiedz

prezes

Środa, 20 lutego 2019, 16:21

Dziękujemy wszystkim którzy głosowali na Romka.

Odpowiedz

Środa, 20 lutego 2019, 16:14

@zajac andrzej.

Obsesja smaku

Odpowiedz