|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów: przejazd przez aleję Tarnowskich zostanie otwarty dopiero w październiku

Dopiero w październiku zostanie otwarty przejazd przez aleję Tarnowskich w kierunku góry Świętego Marcina. Już w 2017 roku w miejsce tradycyjnego przejazdu kolejowego powstał tam wiadukt, którym przejeżdżają pociągi. Jednak przez długi czas wykonawca kolejowych prac miał problem z zabezpieczeniem drogi pod wiaduktem przed zalewaniem. Droga pod wiaduktem na alei Tarnowskich wygląda na gotową, ale na jej oficjalne otwarcie trzeba jeszcze trochę poczekać.

Posłuchaj co mówi Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych

fot: B. Maziarz

Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych przekonuje, że inwestycja na alei Tarnowskich była najtrudniejszą ze wszystkich realizowanych przez PKP PLK na terenie Tarnowa. Wykonawca na razie zezwolił na poruszenie się drogą mieszkańcom, natomiast aleja Tarnowskich dla wszystkich użytkowników zostanie otwarta w październiku. Z 2-letnim opóźnieniem.

- Obecnie zakończono całość zasadniczego zakresu przebudowy układu drogowego i prowadzone są prace wykończeniowe oraz porządkowe. Wykonawca, w związku z otrzymaniem zatwierdzenia stałej organizacji ruchu przez zarządcę drogi, przystąpi do jej wykonania. Jest to ostatni element, który umożliwi dokonanie odbioru technicznego całego układu drogowego i docelowo uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, co jest warunkiem dopuszczenia do ruchu - mówi Głowacka.

Przedstawicielka PKP PLK dodaje, że oprócz poprawy bezpieczeństwa dzięki budowie wiaduktu kolejowego przebudowano fragmenty ulicy Dąbrowskiego, Tuwima, Małeckiego oraz alei Tarnowskich.

- Po pozytywnym odbiorze z zarządcą drogi oraz uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie Miasto Tarnów otrzyma całkowicie nowy i funkcjonalny układ drogowy dostosowany do potrzeb mieszkańców. Co najważniejsze, zapewniający poruszanie się pojazdów, pieszych i rowerzystów w rejonie linii kolejowej - tłumaczy Katarzyna Głowacka.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarzko

18%
82%