|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tarnów może mieć problem z szybkim rozstrzygnięciem przetargu na remontu Rynku

Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, jeden z wykonawców poinformował miasto, że jego konkurent, który złożył najtańszą ofertę, nie spełnia wymogów formalnych. Twierdzi, że firma nie wykonała jednej z inwestycji, do której się wcześniej zobowiązała. Tarnowscy urzędnicy nie chcą się jednak odnosić do tej informacji.

fot: P. Topolski

"Kluczową rzeczą jest analiza ofert - czy wszystkie spełniają wymagania, czy nie podlega ktoś wykluczeniu. Na tym etapie kierujemy się tylko i wyłącznie przepisami prawa. Analizujemy oferty na podstawie dokumentów, które były wymagane przy składaniu tych ofert. Do końca miesiąca analiza zostanie przeprowadzona i po tym okresie można ewentualnie rozpatrywać jakieś inne dokumenty". - przekonuje zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie Adam Gurgul.  

Podczas czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady miasta radni mają głosować nad dołożeniem 300 tysięcy złotych na remont płyty Rynku. To dokładnie tyle, ile brakuje do podpisania umowy ze wspomnianym wykonawcą.

Jednak zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie przekonuje, że to wcale nie oznacza, że ta firma zostanie wybrana. "Proces badania ofert trwa i mogą różne rzeczy wyjść"...

 

Bartłomiej Maziarz/bp

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 11

saek

Poniedziałek, 18 marca 2019, 06:45

"moga rozne rzeczy wyjsc" no tak trzeba uwalic przetarg by potem oglosic ze zostala wybrana firma ktorej trzeba dolozyc ponad 1,5 ml zł zamaist 300 tys. A.N.K.O się postarało by dopiać swego.

Odpowiedz

Lader

Czwartek, 14 marca 2019, 17:55

W 1943 r. Niemcy wyłożył Rynek trylinka, w okresie 1996-1998 remontowano płytę za przez. Ciepiela...A 20 lat później też trzeba remontować, ot taka oszczędność....A może prezydent do Niemiec pojedzie na nauki ? Oczywiście za swoje A nie w delegację za nasze pieniądze...

Odpowiedz

DESK

Czwartek, 14 marca 2019, 16:27

@metoo

Jeżeli ktoś zrobi rynek, który przetrwa przez 500 lat, to będzie to świetna robota. Jak się za to bierze pszczelarz, to po 15-stu już jest do wymiany.

Odpowiedz

..

Czwartek, 14 marca 2019, 15:00

To nie Tarnów może mieć i ma problem, to zarządzający konkretni urzędnicy mają problem. Przestańmy w końcu uogólniać, proszę pisać dokładnie i konkretnie. Ktoś przetarg przygotował, ktoś się podpisał, ktoś za to brał wynagrodzenie.

Odpowiedz

metoo

Czwartek, 14 marca 2019, 14:37

Gdyby w XVI wieku nie spartolili Rynku to dziś nie trzeba by poprawiać. Rozliczyć kto za to wtedy odpowiadał, i czy przypadkiem to nie była jakaś firma-krzak, rodem ze słonecznej Italii..Ciekawe, kto za tym wszystkim stoi? Italiański geschafcik, psia mać.

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 14:21

Gdyby za pierwszym razem dobrze wyremontowano Rynek, dzisiaj nie trzeba byłoby marnować na to pieniędzy. Czy ktoś rozliczył zarządzającego wówczas miastem prezydenta z partaniny?

Odpowiedz

Brrrr

Czwartek, 14 marca 2019, 13:53

300 tys brakuje? Pytam się ile kosztowały urodziny miasta?

Odpowiedz

kpina

Czwartek, 14 marca 2019, 13:51

Info z 20.02.2019 "- Pozostała do wykonania jeszcze docelowa organizacja ruchu. Ona mogła być wykonana tylko w korzystnych warunkach atmosferycznych. Tak jest w tej chwili. Prace wyknawca zamierza wykonać w tym tygodniu. Będzie oznakowanie poziome i pionowe. Te zmiany pozwolą zarządcy drogi na przywrócenie sygnalizacji na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z Przemysłową - wyjaśnia Dorota Szalacha z Polskich Linii Kolejowych. " Mamy 14.03.2019 sygnalizacja wciąż nie działa. Cóż tym razem zaskoczyło zacnych fachowców?

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 13:48

Proszę zgasić światło. Kpina z ludzi na całej linii.

Odpowiedz

zajac andrzej.

Czwartek, 14 marca 2019, 13:44

Skoro proces badania ofert jeszcze trwa to po co dokładać 300 tysięcy. Urzędasy z SZERYFEM jak zawsze w formie.

Odpowiedz

Czwartek, 14 marca 2019, 13:30

To dzisiaj radni mają dołożyć do inwestycji 300 tysięcy, a nie wiadomo, czy to wystarczy? Romek nie kpij z ludzi. Czy Adam Gurgul ma coś wspólnego z Bogdanem Gurgulem?

Odpowiedz