|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Lepiej wyposażony szpital w Dąbrowie Tarnowskiej szykuje się na szczyt zachorowań

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, do którego zgłaszają się osoby z podejrzeniem koronawirusa dostał ponad 240 tysięcy złotych od spółki skarbu państwa ze Śląska na zakup potrzebnego sprzętu. Jak podkreśla dyrektor Łukasz Węgrzyn, szpital liczy też na podobną kwotę z Funduszu Sprawiedliwości. Nowy sprzęt medyczny jest tym bardziej potrzebny, że szpital w Dąbrowie Tarnowskiej niedawno powiększył swój oddział zakaźny z 17 do 37 łóżek.

Posłuchaj co mówi dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, Łukasz Węgrzyn

Zdjęcie ilustracyjne. / fot: RK

- Trzeba powiedzieć, że my obsługujemy w zasadzie całe byłe województwo tarnowskie. Teren od Gorlic, powiat bocheński, brzeski, tarnowski i Powiśle Dąbrowskie. To jest ogromny teren. Mamy aktualnie 37 łóżek na oddziale zakaźnym, także jesteśmy na prawdę zabezpieczeni na to co nas czeka w niedługim czasie, czyli na wzrost zachorowań. Czekamy na urządzenia, które moglibyśmy kupić i mam nadzieję, że jeszcze kupimy - mówi Węgrzyn.

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej po cichu liczy jeszcze na pieniądze z województwa małopolskiego na zakup przenośnego rentgena na oddział zakaźny. Szpital otrzymał już wsparcie od wojewody za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Dyrektor Łukasz Węgrzyn podkreśla, że sytuacja szpitala poprawiła się w porównaniu do czasu, w którym brakowało niemal wszystkiego. Węgrzyn dziękuje wiceminister zdrowia Józefie Szczurek - Żaleazko oraz posłom Wiesławowi Krajewskiemu, Piotrowi Sakowi i Norbertowi Kaczmarczykowi za pomoc w pozyskaniu pieniędzy na potrzebny sprzęt.

Szpital wprawdzie opublikował niedawno na swojej stronie internetowej apel o pomoc, ale jak podkreśla dyrektor Węgrzyn, jest to odpowiedź na propozycje osób i firm, które chcą pomóc, a nie wiedzą w jaki sposób. "Firmy same się oferują, że chcą dostarczać posiłki, ciepłe napoje. To jest bardzo budujące, że w tych trudnych czasach ludzie się jednoczą i chcą pomóc. Życzylibyśmy sobie, żeby koronawirus szybko zniknął, ale żeby ta solidarność została" - podkreśla dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej.

Łukasz Węgrzyn przypomina, że nowy oddział zakaźny w Dąbrowie Tarnowskiej został wybudowany zaledwie w zeszłym roku i jest jednym z najnowocześniejszych w Małopolsce.

Apel szpitala o pomoc oraz podziękowania za już udzielone wsparcie można znaleźć TUTAJ.

Tymczasem wsparcie otrzymał też szpital im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie, który ma oddział zakaźny dla dzieci. 250 tysięcy złotych na zakup potrzebnego sprzętu przekazała Grupa Azoty. 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

75%
25%