|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Bezdomni coraz częściej wybierają ruiny po dawnym Owintarze

Tarnowska policja przyznaje, że to ruiny po dawnym Owintarze to miejsce, gdzie często schronienia szukają osoby bez dachu nad głową, kiedy temperatura za oknami spada poniżej zera. Były Owintar jest terenem prywatnym, dobrze zabezpieczonym przez właściciela. Jak jednak informują stróże prawa, bezdomni aby się tam dostać, bardzo często dewastują ogrodzenie.

fot: P. Topolski

- To bardzo niebezpieczne. Nie jestesmy w stanie zareagować i zabezpieczyć całego tego terenu, żeby nikt tam nie wchodził. Każdy sygnał od okolicznych mieszkańców będzie sprawdzany. Będziemy się starali, żeby nikt tam nie przebywał. To teren niebezpieczny. On może powodować kalectwo i utratę życia - mówi Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Jeszcze przed sezonem zimowym doszło do wypadku na terenie ruin po dawnym Owintarze. Bezdomny wpadł do dziury na terenie byłego zakładu przetwórczego i nie mógł się wydostać. Niestety zdarza się także, że miejsce to do zabaw wybierają młodzi tarnowianie. 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

24%
76%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 14

...

Niedziela, 9 grudnia 2018, 19:07

@prezes

"prezes" przestań półgłówku obrazać , wiem ze masz żółte papiery , ale to Cię nie upoważnia do obrazania ludzi. Jesteś głupi to taki pozostań

Odpowiedz

Kajtek

Sobota, 8 grudnia 2018, 19:44

A co misto robi, by pomóc bedomnym ? Pani wiceprezydent Krakowska nie widzi problemu ? Jeden Kuba z UMT sam nie da rady! Panie Prezydencie zbliżają się święta. Wigilia dla bezdomnych to za mało! Potrzeba działania systemowego! Proszę, nie zamykajcie oczów na ten problem. Pani Krakowska niech się wykaże!

Odpowiedz

Bonek

Piątek, 7 grudnia 2018, 08:30

Przegrał Tarnów, przegrali mieszkańcy te wybory.... wygrali kolesie którzy cieszą się ze może przez kolejne pięć lat kasy przybędzie ....

Odpowiedz

Czwartek, 6 grudnia 2018, 09:57

@kt

Przecież PiS w Tarnowie wygrał. Zdobył najwięcej głosów w RM ze wszystkich ugrupowań.

Odpowiedz

kt

Czwartek, 6 grudnia 2018, 09:33

@prezes

I dlatego PIS już nigdy w T. nie wygra. Czas, abyś już z tym się pogodził.

Odpowiedz

prezes

Środa, 5 grudnia 2018, 20:09

@edy

Ten prezydent może jedynie przyciągnąć emerytów na potańcówki na rynku.

Odpowiedz

prezes

Środa, 5 grudnia 2018, 20:08

Jak tam zamieszka 2000 bezdomnych to ciepły sandał się ucieszy. A w ogóle to zrobić tam REZERWAT OWINTAR a bezdomni będą jak jaskiniowcy i mamy murowaną atrakcję na miarę UNESCO.

Odpowiedz

a

Środa, 5 grudnia 2018, 19:48

@edy

Raczej sklepy ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym , bo Tarnów to miasto ludzi w podeszłym wieku . Niedługo będzie jednym wielkim domem starców .

Odpowiedz

edy

Środa, 5 grudnia 2018, 12:18

Tam powinny powstać biurowce a prezydent powinien przyciągnąć tam firmy.

Odpowiedz

...

Środa, 5 grudnia 2018, 12:00

@mieszkaniec

nie bądź kretynem

Odpowiedz

mieszkaniec

Środa, 5 grudnia 2018, 11:40

Jak zamieszkają tam bezdomni Ciepiela będzie mógł powiedzieć, że zgodnie z obietnicami sprzed 4 lat ożywił tereny dawnego owintaru.

Odpowiedz

przyznaję

Środa, 5 grudnia 2018, 10:55

Tarnowska policja przyznaje, Jak jednak przyznają stróże prawa, przyznaje Paweł Klimek.

Odpowiedz

Lenin wciąż żywy

Środa, 5 grudnia 2018, 10:07

Niech koleś od bomb w Tarnowie się tym zamie... niejaki pan Lada.

Odpowiedz

Środa, 5 grudnia 2018, 10:01

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. tereny po dawnym Owintarze przypadkiem najlepiej można obserwować z okien... Komendy Policji na Narutowicza. Ciężko wymagać reagowania od instytucji, pod budynkiem której codziennie na chodniku parkuje bezkarnie samochód.

Odpowiedz