|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rodzice Magdy z Brzeznej zostaną dłużej w areszcie?

Rodzice Magdy z Brzeznej prawdopodobnie spędzą kolejne 3 miesiące w areszcie. Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, chce tego prokuratura apelacyjna. Przedsiębiorcy z okolic Nowego Sącza za kratki trafili 5 miesięcy temu. Są oskarżeni o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad swoją półroczną córką.

Posłuchaj Piotra Kosmatego z krakowskiej prokuratury apelacyjnej

archiwum RK


Magdalena zmarła w kwietniu tego roku z niedożywienia. Jak się okazało, jej rodzice karmili ją wyłącznie wodą, ziołami i kozim mlekiem. Taką dietę polecił im znachor z Nowego Sącza, Marek Haslik.

W sprawie Marka Haslika toczy się osobne postępowanie. Zarzuca się mu leczenie bez uprawnień lekarskich i "sprawstwo kierownicze" w doprowadzeniu do śmierci Magdy. W śledztwie okazało się, że z usług Haslika korzystało co najmniej kilkadziesiąt osób. Niewielu jednak zeznaje przeciwko niemu, większość go nawet broni.

Jak dodaje Piotr Kosmaty z krakowskiej prokuratury apelacyjnej, do tej pory niewielu "pacjentów" Haslika dobrowolnie zgłosiło się do śledczych. Większość stawiła się dopiero po prokuratorskim wezwaniu. Kosmaty przekonuje, że znachor był doskonałym manipulatorem i osobą niezwykle charyzmatyczną. Już wcześniej odpowiadał przed sądem za narażanie swoich pacjentów na utratę zdrowia i życia.

Markowi Haslikowi z Nowego Sącza grozi do 5 lat więzienia.

Przypominamy: Rodzice Magdy z Brzeznej zostaną w areszcie do września
Przeczytaj: Sąd upublicznił nazwisko znachora z Nowego Sącza

(Karol Surówka/ko)
 

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0