|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przyczyną śmierci Magdy z Brzeznej było wygłodzenie

Skrajne niedożywienie było główną przyczyną śmierci półrocznej Magdy z Brzeznej. Przyjętą wstępnie wersję potwierdziły ostateczne wyniki sekcji zwłok dziecka. Przypomnijmy, o doprowadzenie do śmierci Magdy oskarżeni są oboje rodzice i sądecki znachor, Marek Haslik, który miał ustalać dietę dziecka i sposób jego leczenia.

Posłuchaj relacji Sławomira Wrony


Półroczna Magda zmarła w połowie kwietnia tego roku. Już wstępne wyniki badań zwłok sugerowały, że przyczyną zgonu było skrajne wycieńczenie organizmu spowodowane niedożywieniem. Jak twierdzili lekarze stan dziecka sugerował, że zaniedbanie w opiece i żywieniu musiało trwać wiele tygodni. Rodzice dziecka trafili do aresztu. Postawiono im zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci.

Niedługo później do aresztu trafił również sądecki znachor Marek Haslik. Rodzice Magdy podczas przesłuchań przyznali, że to on ustalał sposób karmienia dziecka i jak twierdzili także on namówił ich do rezygnacji z opieki lekarzy. Rodzice i znachor nadal pozostają za kratkami. Sąd w Nowym Sączu niedawno przedłużył ich areszt o kolejne trzy miesiące.

Zdaniem prokuratorów, Marek Haslik po wyjściu na wolność mógłby wpływać na zeznania świadków. Do prokuratury wzywane są kolejne osoby, bo jak twierdzą śledczy, liczba osób pokrzywdzonych przez nielegalną praktykę znachora może być bardzo długa.

Czytaj także: Rodzice Magdy z Brzeznej dłużej pozostaną za kratkami
Przypominamy: Oddalono zażalenie M. Haslika, znachora z Nowego Sącza
 


(Sławomir Wrona/ew)

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0